Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. FebruārisVārda dienu svin: Kora, Kintija

Jelgavas kolektīvus uz Dziesmu un deju svētkiem pavadīs svētdien

www.jelgavasvestnesis.lv
Jau šajā nedēļas nogalē Rīgā tiks ieskandināti XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki, kuros Jelgavu pārstāvēs 1188 māksliniecisko kolektīvu dalībnieki. Šosvētdien, 1. jūlijā, ikviens jelgavnieks aicināts pavadīt uz svētkiem pašmāju kolektīvus, kuri šajā dienā piedalīsies Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājienā. Jāatgādina, ka gājiens sāksies no Brīvības pieminekļa Rīgā, bet tā noslēgums paredzēts «Skonto» stadionā, kur notiks Dziesmu un deju svētku atklāšanas pasākums svētku dalībniekiem.

Gājiens, kas pulcēs ap 43 000 dalībnieku, no Brīvības pieminekļa sāksies pulksten 14, bet Jelgavas mākslinieciskie kolektīvi gājienu uzsāks ap pulksten 17.10. Savukārt pavadīt pašmāju kolektīvu dalībniekus uz svētkiem pie Jelgavas kultūras nama, Sabiedrības integrācijas pārvaldes, Jelgavas Mūzikas, Amatu un 4. vidusskolas, kā arī pie autoostas ikviens varēs no pulksten 15 līdz 15.30.  

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē «Kultūra» informē, ka līdz ar Jelgavas māksliniecisko kolektīvu došanos uz Dziesmu un deju svētkiem autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Krišjāņa Barona ielā. Ielas posmā no Uzvaras līdz Pasta ielai no 30. jūnija pulksten 16 līdz 1. jūlija pulksten 16 būs aizliegts novietot automašīnas. Savukārt automobiļu kustībai šis ielas posms 1. jūlijā tiks slēgts no pulksten 14.30 līdz 16.

Jāatgādina, ka XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki nedēļas garumā mākslinieciskos kolektīvus pulcēs vairāk nekā 65 svētku pasākumos Rīgā, kuros kopumā piedalīsies 16 500 kora dziedātāju no 427 koriem un 18 174 dejotāji no 739 kolektīviem, kā arī citu kolektīvu pārstāvji.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti