Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Lēns vējš, 3.8 m/s no DA
Trešdiena, 2019. gada 13. NovembrisVārda dienu svin: Eižens, Jevgeņijs, Jevgeņija

Dzejas dienās – dzejnieka kurpēs

Jana Bahmane
«Dzejnieka kurpēs» – ar šādu moto Jelgavā aizritēs Dzejas dienas, kas šogad aicinās uz dzejas lasījumiem Raiņa parkā un Jelgavas pilsētas bibliotēkā, dzejriteni, dzejas slamu un koncertu, kurā uzstāsies dziedātāja Ieva Akurātere un dziesminiece Ilze Grunte.

Tradicionāli Jelgavas Latviešu biedrības dzejas klubs «Pieskāriens» interesentus ielūdz arī uz dzejas lasījumiem Raiņa parkā 11. septembrī pulksten 15 – ar dzejas lasījumiem uzstāsies dzejnieki un pilsētas skolēni.

Jelgavas pilsētas bibliotēkā Dzejas dienām veltīti pasākumi notiks 12. septembrī. Bibliotēka tradicionāli aicina piedalīties dzejritenī, apliecināt sevi dzejas slamā, kā arī izbaudīt dzejas lasījumus un koncertu bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē. «Šogad plānojam pieturēties pie Dzejas dienu Jelgavas tradīcijām un aicinām visus jelgavniekus, kuri mīl dzeju un kuriem patīk braukt ar divriteni, piedalīties dzejritenī. Ienesīsim dzejas sajūtu visā pilsētā!» aicina Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa. Dzejritenis, ko kuplināt var ikviens, pulksten 10 startēs no Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalma. Tā maršruts vedīs uz Miezītes bibliotēku un Driksas ielas gājēju posmu pie kafejnīcas «Silva», noslēdzoties Pārlielupes bibliotēkas pagalmā. Katrā pieturpunktā dzejriteņa dalībniekus sveiks tuvējo skolu sagatavotie priekšnesumi.

Dzejas dienas Jelgavā jau vairākus gadus nav iedomājamas bez dzejnieku sacensības jeb dzejas slama, kurā jaunieši 16–30 gadu vecumā var publiski uzstāties ar pašu sarakstītas dzejas lasījumiem. Sacensība bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks trīs kārtās, tādēļ katram dalībniekam jāsagatavo trīs dzejoļi. Žūrija vērtēs gan dzejnieku piedāvāto saturu, gan performanci. Pieteikties dalībai dzejas sacensībā, kas bibliotēkā notiks 12. septembrī pulksten 16, var līdz 10. septembra pulksten 12 pa e-pastu 2019dzeja@gmail.com, pievienojot savas dzejas piemēru. Jāpiebilst, ka dzejas slama uzvarētājs balvā saņems naudas balvu simts eiro.

Dienas izskaņā – pulksten 18 – Krišjāņa Barona zālē varēs baudīt dzejnieku Andras Manfeldes, Eduarda Aivara, Ingas Pizānes, Daces Micānes-Zālītes dzejas lasījumus, ko papildinās Ingmāra Kalniņa saksofona spēle. Pulksten 19.30 bibliotēkas lasītavā notiks Rasmas Urtānes dzejas lasījumi, bet pulksten 20 Krišjāņa Barona zālē pulcēs koncerts – dzejnieka kurpēs iekāps dziedātāja I.Akurātere un dziesminiece I.Grunte.

Jāpiebilst, ka jau Dzejas dienas ieskaņā pagājušajā piektdienā tika atklāts 13. dzejas krājums «Zemgales vācelīte», kas apkopo 40 autoru dzeju par cilvēku attiecībām, mīlestību, dabu, skolas laiku. Dzejoļu krājums izdots 650 eksemplāros – tas pasniegts autoriem, pilsētas skolām un bibliotēkām, bet pārējie par iespēju iegādāties krājumu aicināti interesēties Jelgavas Latviešu biedrībā.

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti