Meklēšanas forma

Lietus 5 °C Mērens vējš, 7 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Divi Jelgavas mākslinieki nominēti Jāzepa Pīgožņa balvai

Jana Bahmane
Veicinot mākslinieku interesi atveidot Latvijas dabu un izcelt ainavu glezniecības nozīmi mūsdienu mākslā, kopš 2015. gada tiek pasniegta latviešu mākslinieka Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktā balva Latvijas ainavu glezniecībā. Šogad no 149 autoriem, kuri iesniedza savus darbus konkursam, profesionāla žūrija izraudzījusies septiņus māksliniekus, kuri pretendē uz galveno balvu – nominantu vidū ir arī divi Jelgavas mākslinieki Indulis Landaus ar darbu «Pirmais sniegs» un Silvija Brigita Meškone ar darbu «Novembris».

«Abi balvai nominētie mākslinieki pārstāv veco glezniecības skolu. Indulis ir viens no redzamākajiem pasteļgleznotājiem – viņam piemīt ļoti smalka krāsu izjūta, kas parādās arī balvai izvirzītajā darbā. Silvija Brigita savukārt ir beigusi Mākslas institūtu Viļņā, tādēļ viņas glezniecības tehnika ir nedaudz atšķirīga. Arī Silvijas Brigitas darbs ir ļoti niansēts, savā ziņā neitrāls, bet glezniecisks un efektīgs,» vērtē Jelgavas Mākslinieku biedrības priekšsēdētājs Māris Brancis. Viņš papildina, ka šī ir pirmā reize, kad Jelgavas mākslinieki ir J.Pīgožņa balvas nominantu vidū, taču jelgavnieks Uldis Zuters šajā konkursā 2016. gadā saņēmis Preiļu novada domes simpātiju balvu. Tāpat M.Brancis norāda, ka Jelgavas mākslinieki var lepoties arī ar citiem sasniegumiem glezniecības konkursos. Piemēram, gleznotājs Edvīns Kalnenieks pērn saņēma Ģederta Eliasa balvu par lauku tēmas atspoguļojumu Latvijas glezniecībā, bet U.Zuters šogad kļuva par uzvarētāju profesionālās glezniecības konkursā «Ziemas stāsti».

Jāpiebilst, ka J.Pīgožņa balvas ieguvējs tiks paziņots šā gada septembrī – mākslinieka dzimšanas dienas mēnesī – Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā. Šogad kopumā izstādei «Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā» 149 autori iesniedza 264 mākslas darbus, no kuriem līdz 22. aprīlim izstādē Rīgas Svētā Pētera baznīcā eksponēti 112 autoru 138 darbi – to vidū arī jelgavnieku I.Landaua, S.B.Meškones, U.Zutera, Raita Junkera, Ritmas Lagzdiņas, Kates Seržānes un Ulda Rogas gleznas. Bet vasarā izstāde būs skatāma Bauskas muzejā. Ikviens izstādes apmeklētājs var nobalsot par savu simpātiju, jo konkursa noslēgumā tiks pasniegta ne vien galvenā balva – apzeltīta sudraba medaļa un naudas balva 3000 eiro apmērā –, bet arī Skatītāju simpātijas balva.

Foto: Rūdolfs Liepiņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti