Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

Baltkrievu kultūras dienās iepazīstinās ar kaimiņvalsts kultūru un ēdieniem

Emīls Rotgalvis
No 14. līdz 20. oktobrim Jelgavā jau 13. gadu notiks Baltkrievu kultūras dienas, kas dažādos kultūras un izglītības pasākumos iepazīstinās ar baltkrievu tautas tradīcijām un vērtībām.

«Arvien vairāk novērojam, ka par Baltkrievu kultūras dienu notikumiem interesējas ne tikai paši baltkrievi, bet arī citi cilvēki. Gadu gaitā esam turpinājuši mācīties organizēt arvien labākus pasākumus un cilvēki šo kvalitāti novērtē, jo pasākumi ir ļoti labi apmeklēti,» stāsta Jeļena Grīsle, Jelgavas baltkrievu biedrības «Ļanok» priekšsēdētāja.

Šī gada kultūras dienas atklās baltkrievu tautas virtuves meistarklase «Kartupeļa kungs», kas 14. oktobrī pulksten 16 notiks Sabiedrības integrācijas pārvaldes telpās. Meistarklasē interesenti tiks iepazīstināti ar nacionālo ēdienu – draņiku, kaldunu un babkas – pagatavošanas procesu. Šodien, 9. oktobrī ir pēdējā diena, kad iespējams pieteikties uz meistarklasi. Lai pieteiktos, jāzvana pa tālruni 26757978. Meistarklases dalības maksa ir 3 eiro, vietu skaits ierobežots.

Ar baltkrievu nacionālo virtuvi ikvienam iepazīties piedāvā arī bistrobārs «Silva». Turpinot jau ilggadēju tradīciju, visas nedēļas garumā no 14. līdz 20. oktobrim «Silvas» apmeklētājiem būs iespējams nogaršot dažādus baltkrievu ēdienus.

Lielākie Baltkrievu kultūras dienu pasākumi gaidāmi sestdien, 19. oktobrī. Šajā dienā Jelgavas kultūras namā gaidāmas gan baltkrievu, gan vietējo māksliniecisko kolektīvu uzstāšanās. Pirmā no tām – «Līdz kāzām sadzīs» – būs kultūras dienu lielais noslēguma pasākums. Tajā uzstāsies Jelgavas baltkrievu biedrības folkloras ansamblis «Ļanok», Baltkrievijas Republikas Valsts kultūras un mākslas universitātes Horeogrāfijas katedras deju ansamblis no Minskas, kā arī grupas «Tirkizband» dalībnieki Uldis Timma un Gundars Caune. Savukārt pēc koncerta, pulksten 17, uz kultūras nama skatuves notiks tautas deju meistarklase «Sadancošanās Jelgavā». Tajā piedalīsies no Minskas atbraukušais deju ansamblis, kā arī tautas deju ansamblis «Lielupe». Kā informē J.Grīsle, kultūras dienu pasākumi ir ļoti apmeklēti, līdz ar to šobrīd vietas gan uz koncertu, gan deju meistarklasi ir aizpildītas, taču uzziņām iespējams zvanīt pa tālruni 26757978.

Kultūras dienu gaitā ar Baltkrieviju tiks iepazīstināti arī skolēni. 15. oktobrī Jelgavas 5. vidusskolā viesosies Jelgavas baltkrievu biedrība «Ļanok» ar prezentāciju «Kaimiņi». Tajā bērni un jaunieši uzzinās vairāk par Baltkrievijas vēsturi, tautas kultūras vērtībām, izcilākajiem šīs valsts pārstāvjiem un ievērojamām vietām.

Savukārt svētku pēdējais pasākums būs labdarības koncerts «Dāvā siltumu dvēselei!». Tas notiks 20. oktobrī pulksten 10 valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiālē «Jelgava». «Šī mums arī ir kļuvusi par tradīciju, kad aizbraucam uz aprūpes centru un uzstājamies tur esošajiem cilvēkiem. Daudzi no viņiem citādi nevarētu apmeklēt mūsu pasākumus, tāpēc ierodamies un vēlamies viņiem dāvāt siltumu,» stāsta J.Grīsle. Šogad aprūpē esošie cilvēki tiks iepriecināti ar baltkrievu dejām, kā arī dzejas lasījumu.

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā rīko Jelgavas baltkrievu biedrība «Ļanok» sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību. Atbalstītāji: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Kultūra», Baltkrievijas Republikas vēstniecība Latvijā un SIA «Baltkrievijas tirdzniecības centrs».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti