Meklēšanas forma

Apmācies 13 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no D-DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. OktobrisVārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis

Aizvadīti Vecpilsētas ielas svētki

Ritma Gaidamoviča
Šodien daudz skaļāka un ļaužu piepildītāka nekā ikdienā, bija Vecpilsētas iela. Šeit tika svinēti Vecpilsētas ielas svētki «Paaudžu stāsti». Svētku apmeklētāji piedalījās radošās darbnīcās, izzināja dažādu amatu prasmes, baudīja pašmāju mākslinieku priekšnesumus un apzināja vēsturiskās vērtības, dodoties ekskursijā kopā ar vēsturnieku Andri Tomašūnu pa Vecpilsētas ielas 14. namu, kur tiek veidots Zemgales Restaurācijas centrs.

«Liels prieks, ka Vecpilsētas ielas svētki jau ir iemantojuši savu atpazīstamību, un cilvēki ļoti labprāt nāk tos baudīt. Jo īpaši kuplā skaitā šo pasākumu apmeklē ģimenes ar bērniem – vecāki izmanto iespēju bērniem parādīt dažādas seno amatu prasmes, ļaut pašiem līdzdarboties. Piemēram, bērni paši uz virpas veidoja māla traukus, auda lupatu deķi un jostu ar latvju rakstiem, ar stikla pūtēja palīdzību, veidoja stikla kuloniņus, iepazina kalēja darbu,» stāsta Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājas vietniece kultūras darba speciāliste Evika Kaufelde.

Jāpiebilst, ka lielu interesi šodien bija iemantojusi Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros rīkotā ekskursija pa Vecpilsētas ielas 14. namu «Vecpilsētas ielas vēsturisko namu atjaunošana», kuru vadīja vēsturnieks Andris Tomašūns. «Šodien notika divas ekskursijas, uz kurām vietas bija aizpildītas jau vairākas dienas iepriekš, jo ekskursijai bija iepriekš jāpiesakās. Diemžēl tiem, kuri interesējās uz vietas, un tādu bija diezgan daudz, vairs nevarējām neko piedāvāt. Jāapzinās, ka šis ir būvobjekts, kurā ieiet var tikai noteikts skaits cilvēku, turklāt ievērojot visus drošības pasākumus, tāpēc vairāk nevarējām uzņemt,» atzīst Jelgavas reģionālā Tūrisma centra Tūrisma informācijas nodaļas vadītāja Vita Ziemele.

Bet par piemiņu no Vecpilsētas svētkiem, svētku dalībnieki varēja sevi iemūžināt fotogrāfijā ar fotokastes starpniecību.

Jāatgādina, ka Vecpilsētas ielas svētku tradīciju 2013. gadā aizsāka Jelgavas Latviešu biedrība. Vecpilsētas ielas svētkus rīko Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Jelgavas Latviešu biedrību.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti