Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no DA
Trešdiena, 2019. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

Ādolfa Alunāna memoriālajam muzejam – jauns vadītājs; muzejs atvērts no 6. septembra

www.jelgavasvestnesis.lv
No 1. septembra Ādolfa Alunāna memoriālajam muzejam būs jauns vadītājs – turpmāk iestādi vadīs Miks Vilnis. Savukārt apmeklētājiem muzejs būs atvērts no 6. septembra, informē Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece Marija Kaupere.

M.Vilnis šogad absolvējis Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti, iegūstot bakalaura grādu vēsturē. «Mans primārais mērķis ir muzeju ar laiku pārveidot par teātra muzeju, izstādes lielākoties veltot tieši teātra tematikai. Taču, protams, respektēsim šo vietu kā Ādolfa Alunāna memoriālo māju,» savās iecerēs dalās M.Vilnis. Jaunais muzeja vadītājs papildina, ka brīvajā laikā viņš spēlē teātri Ozolnieku tautas namā, kā arī Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrī, un šīs brīvā laika intereses būs kā papildinājums darba specifikai.

Jauno sezonu Ā.Alunāna memoriālais muzejs uzsāks ar Jelgavas Mākslas skolas konkursa «Aiz teātra priekškara» dalībnieku vizuālās mākslas darbu izstādi, kuras atklāšanas pasākums notiks 6. septembrī pulksten 15. Muzejā norāda, ka konkurss ir veltīts scenogrāfa Arvīda Spertāla 120. jubilejai, un tā dalībnieki bija aicināti, iepazīstoties ar teātra pasauli, brīvi izvēlētā tehnikā izveidot vizuālu mākslas darbu, kas saistīts ar teātri, skatuvi un skatuves iekārtošanu.

A.Spertāls 20. gadsimta 20.– 30. gados bija Jelgavas profesionālā teātra dekorators – vēlāk arī Akadēmiskā drāmas (tagad Nacionālā) teātra galvenais mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas Skatuves glezniecības darbnīcas vadītājs.

Jāpiebilst, ka no 6. septembra Ā.Alunāna memoriālais muzejs strādās pēc ierastā darba laika – trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien, svētdien no pulksten 10 līdz 17 ar pusdienu pārtraukumu no pulksten 13 līdz 14.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti