Kosmētiķe no Jelgavas Covid-19 krīzes iespaidā nolemj atgriezties medicīnā

2 years ago 3536
ARTICLE AD BOX

Savu salonu kosmētiķe Inga Vildžūna par savām otrajām mājām sauc jau vairākus gadus. Vien tagad tajā iegriezties sanāk pavisam reti. Gluži tāpat kā šā gada janvārī, kad valstī bija izsludināta ārkārtas situācija, un salons bija slēgts, arī tagad skaistumkopšanas pakalpojumi  aizliegti.

Viņa sacīja: "Es, protams, baidos par cilvēkiem, kuri daudz  slimo. Kā tas viss beigsies, bet citādi es domāju – mēs jau esam nedaudz sapratuši to vīrusu."

Savulaik Inga bijusi feldšere. Pandēmijas otrais vilnis atmodinājis seno mūzu – medicīnu.

Jelgavas pilsētas slimnīcā gan viņa nostrādājusi vien trīs mēnešus, jo martā, kad pavīdējusi cerība atsākt kosmētiķes darbu, sapratusi, ka, ikdienā sastopoties ar Covid-19 slimniekiem, viņa var apdraudēt salona klientus. Doma atgriezties medicīnā gan nekur nepazuda.

"Tad es sākotnēji kārtoju eksāmenu, tādu medicīnisku testu. Man ļoti grūtu un sarežģītu. Testu es nokārtoju, lai tiktu atpakaļ ārstniecības reģistrā kā ārsta palīgs. Un tad vienkārši nāca piedāvājums no Stradiņa poliklīnikas iesaistīties vakcinācijas komandā," viņa atklāja.

Mediķe ir pārliecināta vakcinācijas piekritēja. Kamēr salons varēja darboties, tas strādāja tikai ''zaļajā režīmā'', bet otrā darbā gan nācies sastapties ar dažādiem viedokļiem.

"Mēs vispār neprotam pieņemt lēmumus un būt atbildīgi par saviem lēmumiem, un tad tādas dusmas un visādas replikas. Sākumā tā bija, bet es varu teikt, ka pēdējās nedēļas laikā jau nē. Viņi ir sapratuši," teica Vildžūna.

Pieaugot saslimstībai, vakcinācijas kabinetu vieta tiekot pārveidota par Covid-19 nodaļu, bet vakcinācija, protams, turpināsies, tikai citviet. Pārsteigums bijis, ka vakcinācijas noliedzēju ir tik daudz, un to starpā arī mediķi.

Mediķe uzskata: "Patiesībā, ar sevi tu vari darīt ko tu gribi, bet tad nelūdz palīdzību pēc tam. Bet, ja tu iesaki citiem, saviem pacientiem, par kuriem tu faktiski atbildi, tad, man liekas, tas nav pareizi."

Rudenī Vildžūna uzsāka mācības arī koledžā, lai līdz vasarai kļūtu par pilntiesīgu ārsta palīgu. Viņa cer, ka līdz tam arī Latvijā būs tikpat daudz vakcinēto, kā citviet Eiropā, un varēs savienot darbu gan savā skaistumkopšanas salonā, gan kādā ārsta praksē vai poliklīnikā.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus tika noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi, bet pēc 15. novembra ikdienas gaitas plašāk varēs atsākt tā dēvētajā "zaļajā režīmā", proti, ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Paredzēts, ka līdz 29. oktobrim tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks. 1. novembrī klātienē mācības atsāks 1.–3. klašu skolēni. No 15. novembra mācībās klātienē atgriezīsies 4.–12. klašu skolēni. Šajā laikā attālināti būs jāmācās arī profesionālo skolu un augstskolu studentiem. Savukārt bērnudārzos darbosies dežūrgrupas.

No 20. oktobra vakara un nakts stundās, pēc pulksten 20 un līdz pulksten 5, ārpus savas dzīvesvietas var atrasties tikai noteiktu iemeslu dēļ, un jābūt aizpildītam pašapliecinājumam. Der arī, ja tas uzrakstīts uz baltas lapas.


Read Entire Article