Meklēšanas forma

Light sleet 2 °C Mērens vējš, 7.3 m/s no D-DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Vasaras brīvlaika trešdienas – bibliotēkā

Jana Bahmane
Katru vasaras trešdienu Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiek brīvlaika aktivitātes 8–12 gadus veciem bērniem «Vasarraibumiņi», aicinot iepazīt bibliotēku, piedalīties radošajās darbnīcās, sporta un galda spēlēs, kā arī citās izglītojošās un izklaidējošās aktivitātēs. Bērni bibliotēkā katru trešdienu gaidīti no pulksten 12 līdz 15.

«Mēs strādājam ar jebkādu bērnu skaitu. Ir bijušas trešdienas, kad atnāk divi bērni, tāpat ir bijušas dienas, kad «Vasarraibumiņi» pulcējuši vairāk nekā desmit interesentu. Lielajiem brāļiem un māsām līdzi nāk arī jaunākie brālīši un māsiņas, brālēni un māsīcas – piepulcējas draugi un kaimiņi. Interesentu pulciņš aug ar katru nodarbību,» stāsta Jelgavas pilsētas bibliotēkas bibliotekāre Sandra Stiene, papildinot, ka ar bērniem strādā Lasītāju apkalpošanas nodaļas bibliotekāres.

Bērniem tiek piedāvāta ekskursija pa bibliotēku un dažādas nodarbošanās, piemēram, orientēšanās bibliotēkā, grāmatu meklēšana, radošās darbnīcas – atslēgu izgatavošana, gredzentiņu veidošana, apsveikuma kartīšu darināšana, aplikāciju darbi un rokdarbi makramē jeb mezglošanas tehnikā, galda un sporta spēles. «Iesaistām bērnus stafetēs, viktorīnās, konkursos, dažādos atjautības uzdevumos. Rādām bērniem Kamišibai jeb bilžu teātri, kurā aktieri – teksta lasītāji – ir paši bērni, līdz ar to tiek veicināta un popularizēta skaļā lasīšana. Bērniem tiek rādītas animācijas un izglītojošas filmas, kā arī rosinām «Vasarraibumiņu» dalībniekus ieteikt spēles un rotaļas,» aktivitātes ieskicē S.Stiene.

Daļa bērnu brīvlaika aktivitātes apmeklē katru trešdienu, taču ik nedēļu ir arī tādi, kuri pievienojas no jauna. «Mani piedalīties aktivitātēs pamudināja vecāki, jo šeit varu lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaiku, nevis sēdēt mājās. Tāpat šī ir iespēja sastapt jaunus draugus,» atklāj desmit gadus vecā Elizabete. Viņai piekrīt arī astoņgadīgā Melānija un vienpadsmit gadus vecā Alise, norādot, ka visinteresantākās ir dažādas aktīvas spēles.

Jelgavas bibliotēkā papildina, ka aktivitāšu laikā bērniem tiek nodrošināts dzeramais ūdens, bet par dalību aktivitātēs viņi tiek apbalvoti ar saldumiņu – konfektīti.

Foto: Raitis Supe/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti