Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. MartsVārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Vasarā varēs iesaistīties dažādās nometnēs

Anastasija Miteniece
Tuvojas vasaras brīvlaiks – laiks, kad skolēni dodas trīs mēnešu atpūtā, savukārt vecāki lemj par sava bērna brīvā laika aizpildīšanu. Tradicionāli pilsētas izglītības iestādes, biedrības un draudzes dažāda vecuma skolēniem piedāvā piedalīties tematiskās vasaras skolās un nometnēs.

«Arī šogad pilsētas bērniem un jauniešiem būs iespēja izvēlēties nometni vai piedalīties vasaras atvērto skolu aktivitātēs atbilstoši savām interesēm,» norāda Jelgavas Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos Inita Mazūdre. Rezumējot šā gada aktivitāšu piedāvājumu pilsētā, viņa vērtē, ka viens no lielākajiem ieguvumiem ir iespēja bērniem teju visas vasaras garumā doties uz nometni «Lediņi», kur svaigā gaisā izzinoši un atraktīvi tiek pavadīts vasaras brīvlaiks, kā arī piedalīties vasaras atvērtajā skolā savā izglītības iestādē. Tāpat pilsētā tiek piedāvātas citas bezmaksas aktivitātes. Viens no šā gada jaunumiem – iespēja iesaistīties sporta nometnēs, kas tiks īstenotas Veselības veicināšanas programmas gaitā.

Jāatgādina, ka, pirms pieteikt bērnu jebkurai nometnei Latvijā, pārliecināties, ka tā bērniem un jauniešiem ir droša, vecāki var Valsts izglītības satura centra izveidotajā mājaslapā www.nometnes.gov.lv. Nometņu reģistrā pieejama informācija par visām reģistrētajām nometnēm un to saturu, arī vai nometne ir saskaņota ar uzraudzības iestādēm, piemēram, Veselības inspekciju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, vai informācija ir iesniegta Pārtikas un veterinārajā dienestā un pašvaldībā, kuras teritorijā nometne notiek.

Nometnē «Lediņi» izzinās valsts vērtības

Pilsētas lielākā nometne, kas ik gadu teju visas vasaras garumā uzņem bērnus vecumā no 7 līdz 12 gadiem, piedāvājot izglītojošas, radošas un sportiskas nodarbības, ir nometne «Lediņi». Šogad tā notiks no 11. jūnija līdz 17. augustam. «Mūsu kopīgā vasaras tēma būs Latvijas dārgumi – valsts simtgades gadā lēmām katru nedēļu ar bērniem izzināt jaunu tēmu, piemēram, senās un mūsdienu tradīcijas, literatūru, dabu, salīdzināt pilsētu un laukus, kā arī novērtēt mūsu valstī radītos izgudrojumus,» stāsta nometnes vadītāja Lelde Liepa-Liepiņa.

Bērnus uz nometni un atpakaļ nogādās autobuss, kā arī pa dienu tiks nodrošinātas pusdienas un launags. Dalības maksa par nometni Jelgavas pilsētā deklarētam skolēnam ir 9 eiro dienā, savukārt citā pašvaldībā deklarētam bērnam – 15,92 eiro dienā. Minimālais pieteikšanās laiks nometnei ir piecas darbdienas. Vienlaikus nometnē tiek uzņemti ne vairāk kā 80 dalībnieki. Papildu informāciju var uzzināt pa tālruni 26448086 vai e-pastu ledini@junda.lv. Pieteikšanās jau ir sākusies – noslēgt līgumu un samaksāt par dalību nometnē iespējams Pasta ielā 32 pie dežurantes.

Vasaras atvērtajās skolās – veselīga dzīvesveida tēmas

Deviņās pilsētas izglītības iestādēs – Jelgavas 1. internātpamatskolā-attīstības centrā, Jelgavas 2. internātpamatskolā, Jelgavas 2. pamatskolā, Jelgavas 3. sākumskolā, Jelgavas 4. sākumskolā, Jelgavas 4. vidusskolā, Jelgavas 5. vidusskolā, Jelgavas 6. vidusskolā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā – 1.–6. klases skolēniem tradicionāli tiks organizētas vasaras atvērtās skolas. Šogad tās norisināsies no 4. līdz 22. jūnijam. «Katra pilsētas skola izstrādā pasākumu plānu, ko caurvij visdažādākās tēmas,» stāsta I.Mazūdre, uzsverot, ka lielākā daļa no ieplānotajām radošajām darbnīcām, ekskursijām un sportiskām nodarbēm būs saistītas ar tēmām par veselīgu dzīvesveidu un latvisko dzīvesziņu. Precīzu vasaras skolas norises laiku, aktivitāšu programmu un plānotos izbraukumus var noskaidrot bērna izglītības iestādē. Jāatgādina, ka apmeklēt vasaras skolu var tikai savā izglītības iestādē, iepriekš piesakoties pie klases audzinātājas vai citas atbildīgās personas. 

Tāpat kā iepriekš, arī šogad vasaras atvērto skolu dalībniekiem būs iespēja piedalīties Drošības dienā, kas notiek sadarbībā ar Jelgavas Pašvaldības policiju. Tā norisināsies 8. jūnijā no pulksten 9 līdz 13, pulcējot bērnus vecumā līdz 12 gadiem no deviņām pilsētas izglītības iestādēm Jelgavas 1. internātpamatskolā-attīstības centrā. Bērni tiks aicināti piedalīties īpašā drošības spēlē, kur būs jāpierāda savas zināšanas par drošības tēmu deviņos kontrolpunktos. Papildus Veselības veicināšanas projekta gaitā vasaras atvērto skolu audzēkņus dažādi speciālisti izglītos arī par veselīgu uzturu, emocionālo veselību un citām tēmām.

Nometnes ar sporta novirzienu

Eiropas Sociālā fonda finansētā veselības veicināšanas projekta gaitā šovasar pilsētā būs arī divas bezmaksas sporta nometnes – ar futbola un basketbola novirzienu. Nometnes vadīs pilsētas sporta klubi – futbola klubs «Jelgava» un basketbola klubs «Jelgava» –, un kopumā fizisko aktivitāšu nometnēs varēs iesaistīties 150 bērni vecumā no 7 līdz 14 gadiem. Viņi piedalīsies sporta nodarbībās, kustību spēlēs, kā arī vairāk uzzinās par veselīgu dzīvesveidu. Dalībniekiem tiks nodrošinātas divas ēdienreizes – pusdienas un launags.

Vasaras nometne ar basketbola novirzienu paredzēta no 11. līdz 22. jūnijam darbdienās no pulksten 9 līdz 17. Nodarbības notiks Jelgavas sporta hallē Mātera ielā 44a. «Vēlamies bērniem parādīt, kāds ir veselīgs dzīvesveids un kā lietderīgi var pavadīt brīvo laiku,» saka basketbola kluba «Jelgava» valdes loceklis Dins Ušvils. Viņš skaidro, ka nometnes plānā iekļautas dažādas nodarbes – pirmajā dienas pusē bērniem būs fiziskās aktivitātes, piemēram, basketbola spēles treniņš, ārstnieciskā vingrošana vai izturības treniņš, savukārt pēcpusdienā – izglītojošas aktivitātes. Bērni arī dosies ekskursijās un tiksies ar dažādu jomu pārstāvjiem, mācoties veselīgu dzīvesveidu, manieres un izzinot arī ar sportu nesaistītas tēmas. Jāpiebilst, ka pieteikties nometnei var jebkurš interesents neatkarīgi no zināšanām un prasmēm basketbolā. Pieteikšanās kārtība nometnei tuvākajā laikā tiks publicēta Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes mājaslapā jslp.jelgava.lv.

Savukārt nometne ar futbola novirzienu šovasar notiks divreiz – no 6. līdz 10. augustam tiks uzņemti bērni, kas dzimuši 2010. un 2011. gadā, savukārt no 13. līdz 17. augustam – 2004. un 2005. gadā dzimušie. Nometnes aktivitātes no pulksten 9 līdz 17.30 notiks Zemgales Olimpiskajā centrā, kā arī futbola kluba «Jelgava» treniņbāzē Kārklu ielā 6. Organizatori uzsver, ka dienas plānā iekļauti ne vien treniņi futbola laukumā un fiziskās sagatavotības nodarbības, bet arī dažādas teorētiskas apmācības, kuras vadīs jomas profesionāļi, piemēram, bērni varēs iepazīties ar tiesneša darbu un tiesāšanas procesu. Divās grupās dienas nometnē tiks uzņemti pa 50 bērniem katrā. Par pieteikšanās kārtību futbola klubs informēs facebook.com lapā «JFA Jelgava».

Būtiski uzsvērt, ka bērnu iespējams pieteikt tikai vienai sporta novirziena nometnei. Aktuālā informācija par sporta nometņu norises laiku un pieteikšanās kārtību būs pieejama Sociālo lietu pārvaldes mājaslapā jslp.jelgava.lv.

Iespēja iepazīt nacionālās kultūras

Ar pašvaldības atbalstu bezmaksas tematiskās nometnes organizēs arī mazākumtautību biedrības, un tajās varēs piedalīties ne vien mazākumtautību pārstāvji, bet arī citi interesenti. «Vasaras nometnē «Multikulturālā nedēļa 2018» dažādu tautību bērniem būs iespēja caur spēlēm, dejām un radošām aktivitātēm papildināt savas zināšanas un lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaiku,» stāsta nometnes koordinatore Žanna Novaša, uzsverot, ka pieteikties aicināti 8–12 gadus veci bērni. Nometne notiks no 25. jūnija līdz 1. jūlijam darbdienās no pulksten 10 līdz 18. Pieteikšanās sāksies 1. jūnijā Skolotāju ielā 8 vai pa tālruni 63005467.

Savukārt no 4. līdz 22. jūnijam notiks nometne romu bērniem. Pērn tā guva lielu atsaucību, tādēļ arī šogad bērni aicināti piedalīties – mācīties latviešu valodu, iesaistīties radošās nodarbēs un doties dažādās ekskursijās ne vien pa Jelgavu, bet arī ārpus pilsētas. Pieteikties nometnei iespējams pie vasaras skolas vadītājas Danas Didžus pa tālruni 26886550.

Draudzes aicina domubiedrus

Tradicionāli vasaras skolās aicina iesaistīties arī pilsētas baznīcu draudzes. Piemēram, Jelgavas Romas katoļu draudze no 4. līdz 8. jūnijam organizēs vasaras svētdienas skolu «Pētera laivā». Katru dienu no pulksten 9 līdz 17 bērni vecumā no 6 līdz 13 gadiem tiks aicināti uz garīgās attīstības un radošajām nodarbībām. Tās plānotas ne vien dažādās pilsētas vietās, bet arī izbraukumā. Piemēram, 6. jūnijā vasaras skolas dalībnieki dosies uz Skaistkalni. Draudzes pārstāve Marija Ruščaka uzsver, ka dalībnieki tiks uzņemti neatkarīgi no konfesijas. Dalība vasaras skolā ir bez maksas. Pieteikties var pa tālruni 29842811, savukārt aizpildīt anketu vecāki aicināti pirms nometnes – 4. jūnijā pulksten 9 Katehēzes centrā Akadēmijas ielā 14.

Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskā draudze no 3. līdz 5. jūlijam organizēs izbraukuma nometni. Paredzēts, ka dalībniekus uzņems draudzes namā Rojā, kur viņi dzīvos pie dabas, atpūtīsies pie jūras, piedalīsies dažādās sportiskās aktivitātēs, kā arī radoši izzinās dabu. Izbraukuma nometnē tiks uzņemti ne vairāk kā 40 bērnu vecumā no 8 līdz 16 gadiem. Lai pieteiktu bērnu nometnei un noskaidrotu dalības maksu, vecāki aicināti sazināties ar draudzi pa tālruni 29123969.

Savukārt biedrība «Svētelis» uzrunā brīvprātīgos, kas vēlas lietderīgi pavadīt laiku, palīdzot biedrības darbā. «Kopā ar Latvijas Sarkano Krustu palīdzam ziedoto drēbju šķirošanā, kā arī veicam dažādus lauku darbus. Kopā strādājam, gatavojam sev maltīti, bet mēneša izskaņā dodamies trīs dienu atpūtas ekskursijā,» stāsta biedrības vadītāja Ingrīda Grīnberga, uzsverot: darbošanās notiek darbdienās no pulksten 10 līdz 15. Iesaistīties brīvprātīgo darbā var arī nepilnu mēnesi. Brīvprātīgie aicināti pieteikties pa tālruni 29137168.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja I. attēls

Diezgan muļķīgi reklamēt nometni, kurai pieteikšanās jau beigusies pirmajā dienā un vietu vairs nav.

Pievienot komentāru