Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Var pieteikties skolēnu daiļlasītāju konkursam

www.jelgavasvestnesis.lv
Sagaidot Starptautisko dzimtās valodas dienu, ko pasaulē atzīmē 21. februārī, Jelgavas izglītības iestāžu skolēni un pirmsskolas vecuma bērni, kuru dzimtā valoda nav latviešu, aicināti piedalīties daiļlasītāju konkursā «Riti raiti, valodiņa!», kas Sabiedrības integrācijas pārvaldē, Skolotāju ielā 8, notiks 20. un 21. februārī. Pieteikties konkursam var līdz 13. februārim.

Konkursa mērķis ir attīstīt un pilnveidot pirmsskolas un skolas vecuma bērnu dzimtās un latviešu valodas runas kultūru, rosinot konkursa dalībniekus iedziļināties literatūras daiļdarba tekstā, izprast to un censties pēc iespējas skaidrāk un precīzāk nodot to klausītājiem.

Daiļlasītāju konkursā var piedalīties Jelgavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi no piecu gadu vecuma, kā arī 1.–12. klašu skolēni. Bērniem un jauniešiem jāsagatavo divi priekšnesumi – viens latviešu valodā, otrs savā dzimtajā valodā, izvēloties dzejoli, prozas vai dramaturģijas darba fragmentu, kas pauž dzimtenes mīlestību, cieņu pret valodu, dabas skaistumu, darba tikumu. Sabiedrības integrācijas pārvaldē norāda, ka šis būs trešais gads, kad konkursantiem papildus dzejas vai prozas darbu deklamēšanai būs vēl viens uzdevums – nezināma teksta lasīšana auditorijas priekšā. Tā mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu lasītprasmi.

«Riti raiti, valodiņa!» notiks divas dienas – 20. un 21. februārī –, un dalībnieki tiks vērtēti sešās vecuma grupās: 5–7 gadus veci bērni; 1.–2. klašu skolēni; 3.–4. klašu skolēni; 5.–6. klašu skolēni; 7.–9. klašu skolēni; 10.–12. klašu skolēni.

Pieteikties konkursam var līdz 13. februārim, nosūtot pieteikuma anketu pa e-pastu evika.kaufelde@dome.jelgava.lv. Sīkāka informācija par nosacījumiem dalībai konkursā atrodama konkursa nolikumā

Konkursu «Riti raiti, valodiņa!» organizē Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Jelgavas izglītības pārvaldi un pilsētas bibliotēku.

Foto: no Sabiedrības integrācijas pārvaldes arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru