Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Skolēni atpūšas sportojot

Ritma Gaidamoviča
Noslēgusies basketbola kluba (BK) «Jelgava» organizētā divu nedēļu bezmaksas nometne ar basketbola novirzienu, kas pulcēja 74 dalībniekus. Skolēni vecumā no 7 līdz 14 gadiem piedalījās sporta nodarbībās, uzzināja ko vairāk par veselīgu dzīvesveidu, devās izzinošās ekskursijās. Uzrunātie nometnes dalībnieki atzīst, ka šis bijis lielisks vasaras piedzīvojums, no kura katrs paņēmis ko vērtīgu – sportiskākie jaunieši no fizioterapeita uzzinājuši, kā labāk iesildīties, kā atsildīties, cits guvis pārliecību, ka basketbols varētu būt viņa sporta veids, bet visvairāk bērniem patikušas ekskursijas uz Baskāju taku un Tērvetes dabas parku.

«Nometnei šogad bija ļoti liela atsaucība. Tas liecina, ka ir jādomā par paplašināšanos un, iespējams, biežāk bērniem jāpiedāvā kaut kas tāds. Šādā vai citādākā formātā, taču domāju, ka nometne, kurā varēs attīstīt arī basketbola iemaņas, būs arī nākamvasar,» saka BK «Jelgava» valdes loceklis Dins Ušvils, stāstot, ka nometnei pieteikušies ap 100 dalībnieku, taču vietas bija paredzētas tikai 50. «Sākotnēji divu nedēļu nometnē plānojām iesaistīt tikai 50 skolēnus, taču, saprotot reālo situāciju, nolēmām, ka dosim iespēju vairāk bērniem, katru nedēļu nometnē iesaistot 37 skolēnus,» stāsta D.Ušvils. Pirmajā nedēļā nometnē piedalījās bērni no septiņu līdz desmit gadu vecumam, bet otrajā – skolēni vecumā no 11 līdz 14 gadiem.

Dienas pirmajā daļā nometnes dalībnieki aizvadīja fiziskos treniņus pie trenera Anda Anškina un basketbola treniņus pie trenera Gata Justoviča, bet katru pēcpusdienu sekoja kāds interesants piedāvājums ārpus sporta zāles. Otrdienas pēcpusdienā dalībnieki devās ekskursijā uz Baskāju taku, trešdien – Tērvetes dabas parku, ceturtdien – ekskursijā pa Jelgavas pilsētu un izbraucienā ar kuģīti pa Driksu un Lielupi. «Pirmdienu un piektdienu pēcpusdienās pie mums brauca ciemiņi. Ar bērniem tikās viens no Latvijā labākajiem fizioterapeitiem Raivis Aršauskis, kurš dalībniekiem stāstīja par to, kā rūpēties par savu ķermeni, kā arī rādīja dažādus vingrinājumus, kā pareizi iesildīties, kā atsildīties, ko bērni arī praktiski izmēģināja. Skolēni tikās arī ar BK «Jelgava» karsējmeiteņu komandas pārstāvi Anniju Meteni, kopā iemācoties vienu deju, Iveta Jonkus dalībniekiem pasniedza jogas meistarklasi, kurā bija ļoti noderīgi stiepšanās un koncentrēšanās vingrinājumi, tāpat jaunieši iepazina kapueiru – brazīļu cīņas mākslu, kas sevī ietver dejas, mūziku un cīņas elementus,» stāsta treneris un nometnes vadītājs G.Justovičs. Vēl nometnes laikā skolēni apliecināja zināšanas sporta spēļu viktorīnā, atbildot uz dažādiem jautājumiem, piemēram, cik kilometrus vidēji noskrien futbolists spēles laikā vai cik dienas ilgst olimpiskās spēles, un zīmēja zīmējumus, attēlojot savus iespaidus par šo nometni. Nometnes pēdējā dienā – 22. jūnijā – pie skolēniem viesojās arī BK «Jelgava» spēlētāji.

G.Justovičs stāsta, ka daļa nometnes dalībnieku jau ikdienā ar basketbolu ir uz «tu», bet daļai saistība ar to ir bijusi tikai skolas sporta stundās. «Pirmā nometne ar basketbola ievirzi, gan citā formātā, notika pirms pieciem gadiem, un šogad nometnē piedalījās bērni, kuri tieši pirms pieciem gadiem nometnē saprata, ka basketbols būs viņu sporta veids. Viņi trenējas Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā. Tas nozīmē, ka nometnei ir arī šāda pievienotā vērtība,» saka treneris.

Uzrunātie skolēni atzīst, ka nometne bijusi interesanta, un saistošākās bija ekskursijas. «Man patīk basketbols, 1. un 2. klasē pat trenējos sporta skolā, taču šobrīd sporta vietā esmu izvēlējusies tautas dejas. Bet šī nometne bija lielisks veids, kā atsvaidzināt basketbola iemaņas un interesanti pavadīt brīvo laiku. Vismaz raibāka vasara,» saka nometnes dalībniece Paula Marta Strazdiņa, kur septembrī sāks mācības 5. klasē. Miķelis Zenfs jau trīs gadus trenējas basketbolā Bērnu un jaunatnes sporta skolā un nometnē piedalījies, lai uzlabotu savas basketbola iemaņas. «Vērtīgākā noteikti bija tikšanās ar fizioterapeitu, kurš parādīja dažādus vingrinājumus, kā labāk iesildīties pirms spēles,» atzīst Miķelis, kurš rudenī ies 5. klasē. «Tas bija interesanti pavadīts laiks, taču nedomāju, ka pēc šīs nometnes es varētu trenēties basketbolā. Man labāk tomēr patīk peldēšana,» saka nometnes dalībniece Laura Salzirne, atzīstot, ka vērtīgākais ieguvums no nometnes esot jauni draugi.

Jāpiebilst, ka BK «Jelgava» organizētā nometne šogad notika ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu Veselības veicināšanas programmas gaitā. No 6. līdz 10. augustam un no 13. līdz 17. augustam pilsētā notiks arī bezmaksas nometne ar futbola novirzienu, ko organizēs futbola klubs «Jelgava». Divās grupās dienas nometnē tiks uzņemti pa 50 bērniem katrā. Par pieteikšanās kārtību futbola klubs informēs jūlijā facebook.com lapā «JFA Jelgava».

Foto: BK «Jelgava»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru