Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Sezonas pirmais «Basta football» turnīrs pulcē 17 komandas

Ritma Gaidamoviča
Šodien Jelgavas 1. internātpamatskolas–attīstības centra stadionā notika pirmais šī gada «Basta football» turnīrs. Spītējot svelmei, tas pulcēja 17 komandas – 73 dalībniekus. Spēlētāju vidū gan tādi, kuri turnīram uzticīgi jau trešo gadu, gan tādi, kuri savus spēkus sacensībās izmēģina pirmo reizi, tostarp ne tikai jelgavnieki, bet atbraukuši arī jaunieši no Rīgas un Bērzes.

Pirmajā turnīrā piedalījās 17 komandas. Trīs sacentās vecākajā grupā (1993.–2001. gadā dzimuši spēlētāji), 10 – vidējā grupā (2002.–2006. gadā dzimuši spēlētāji), četras – jaunākajā grupā (2007.–2011. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji). Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciālists Oskars Šulcs norāda, ka komandu skaits ir mazliet mazāks nekā pērn pirmajā posmā, taču, iespējams, tas skaidrojams ar karsto laiku un to, ka ir mainīta pasākuma norises vieta – no 6. vidusskolas uz 1. internātpamatskolu-attīstības centru.

«Mēs trenējamies džudo, bet pagalmā nereti spēlējam futbolu. Viens ir savā starpā sētā uzspēlēt, bet kas pavisam cits sacensībās. Te ir forši! Lielākā komandas daļa šajā turnīrā piedalās jau trešo gadu, tikai viens no komandas biedriem mums ir jauniņais,» stāsta Dereks, kurš turnīrā piedalījās kopā ar draugiem Denisu, Dāvidu un Dmitriju. Puiši atzīst, ka šis ir lielisks veids kā dažādot vasaras brīvlaiku, turklāt ir iespēja arī sacensties par balvām. «Iepriekšējos divus gadus bijām starp medaļniekiem, un par medaļām gribam cīnīties arī šogad,» atzīst puiši, kuri sacentās jaunākajā vecuma grupā.

Pirmo reizi uz Jelgavas «Basta football» turnīru bija atbraukuši puiši no Bērzes. «Mums patīk spēlēt futbolu, un skolā redzējām informācija par šo pasākumu. Teicu čaļiem, ka ir jābrauc sportot. Šis mums tāds izlūkošanas brauciens, lai saprastu, kāds ir turnīra līmenis, cik liela konkurence. Ja patiks, brauksim arī uz pārējiem posmiem,» pirms starta atzina Bērzes komandas kapteinis Maikls. Viņa koordinētā komanda sacentās vidējā grupā, kurā šodien bija vislielākā konkurence – 10 komandas.

Jau trešo gadu Jelgavas turnīrā piedalās arī puiši no Rīgas – Vladislavs, Margus un Andrejs novērtējot, ka šis ir bezmaksas pasākums. «Mums patīk sportot, un šis ir lielisks veids kā dažādot ikdienu. Nekas nav jāmaksā, savāc komandu un nāc,» tā puiši, vērtējot, ka viena otra komanda šajā turnīrā ir diezgan spēcīga. Arī viņi sacentās kuplāk pārstāvētajā grupā.

Jāatgādina, ka «Basta football» turnīri Jelgavas 1. internātpamatskolas–attīstības centra stadionā notiks arī 27. jūnijā, 11. un 25. jūlijā un 8. un 22. augustā. Spēles sāksies pulksten 16, bet komandu reģistrācija notiks stundu pirms sacensībām – no pulksten 15 – stadionā. Tāpat arī šosezon Jelgavas 5. vidusskolas stadionā notiks «Basta floorball» turnīri. Pirmais jau aizvadīts, bet nākamie gaidāmi 20. jūnijā, 4. un 18. jūlijā, kā arī 1. un 15. augustā.

Pasākumu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Futbola federācijas Zemgales futbola centru un biedrību «FK JeNo».

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti