Meklēšanas forma

Skaidras debesis 4 °C Lēns vējš, 4 m/s no R
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Priekšroku dod uzdevumiem grupās, nevis individuāli

Ritma Gaidamoviča
«Visvairāk man patīk fiziskās aktivitātes un trenera godīgums. Lielākais ieguvums – esmu iemācījies jaunus futbola trikus, pareizi vadīt bumu un to, kā ātrāk apspēlēt pretinieku,» tāds ir septiņus gadus vecā jelgavnieka Hosana Raula Ģederta secinājums par bezmaksas dienas nometni «Mans dzīvesveids – futbols», kas šonedēļ notiek pilsētā.

Biedrība «Futbola klubs «Jelgava»» šonedēļ Jelgavā rīko pirmo bezmaksas sporta un atpūtas nometni ar futbola ievirzi «Mans dzīvesveids – futbols». Tajā piedalās 52 zēni, kuri dzimuši 2010. vai 2011. gadā un ikdienā ar šo sporta veidu ir uz «tu».

Organizatori atzīst, ka interese par dalību nometnē tiešām bijusi liela, taču svarīgs bija nosacījums, lai bērnam ir iepriekšēja pieredze futbolā. Šonedēļ nometnē uzņemti 2010. un 2011. gadā dzimuši puiši, bet nākamnedēļ nometnē piedalīsies vairāk nekā piecdesmit 2004. un 2005. gadā dzimuši skolēni.

«Puiši ir ļoti motivēti un ieinteresēti iemācīties kaut ko jaunu. Daļa nometnes dalībnieku ikdienā ar futbolu nav saistīti, tā pieredze ir tik, cik pagalmā ar puikām vai skolā uzspēlēts futbols, tāpēc viņiem šis ir liels piedzīvojums, bet tiem, kuri jau darbojas Jaunatnes futbola akadēmijā, šī ir īsta mācību stunda,» saka viens no nometnes treneriem Marks Dresmanis. Viņš stāsta, ka nometnes dalībniekiem saistošākās ir aktivitātes, kur jāsadarbojas grupiņās. «Ja kaut kas jādara individuāli, entuziasms noplok, tāpēc cenšamies strādāt tā, lai darbošanās notiktu pa čupiņām,» saka treneris.

Galvenokārt nometnes aktivitātes notiek Zemgales Olimpiskajā centrā un FK «Jelgava» treniņu bāzē Kārklu ielā 6. Dienas pirmajā pusē ir rīta rosme un dažādi fiziskie treniņi, pēc pusdienām – izzinošas lekcijas ar vieslektoru piedalīšanos, piemēram, par uzturu, fizisko vingrinājumu ietekmi uz organismu, futbola tiesneša darbu. Tāpat nedēļas laikā notiek dažādi turnīri. Lai mainītu ierasto vidi, otrdien nometnes dalībnieki devās uz Jūrkalni, kur jūras krastā aizvadīja rīta rosmi, futbola mini turnīru, spēlēja dažādas spēles un peldējās. Bet rīt nometne noslēgsies ar pasākumu atpūtas bāzē «Ideju pilna sala», kur iecerētas dažādas aktivitātes, tostarp volejbola, futbola, basketbola turnīri, jautras spēles.

Uzrunātie nometnes dalībnieki atzinīgi vērtē to, ka šajā nometnē var izkustēties un viņiem vasaras brīvlaikā nav jāsēž mājās. «Lai gan futbolā trenējos jau četrus gadus, es tik un tā visu nemāku. Šeit iemācījos daudz jauna. Piemēram, uzlaboju bumbas vadīšanas iemaņas. Man ļoti patika arī brauciens uz jūru ar rīta rosmi jūras krastā, tas, ka varējām iet peldēties, cik gribam,» stāsta Gustavs Osītis. Domeniks Kizilovs, kurš futbolā trenējas pusotru gadu, atzīst, ka nometnē jau atkal pārliecinājies par to, ka viņam labāk patīk stāvēt vārtos, nevis spēlēt laukumā. «Man nepatīk skriešana. Labāk stāvu vārtos. Taču nometne ir forša, un iemācījos arī jaunus trikus, kā apvadīt citus un dažas māņkustības,» stāsta Domeniks.

Bezmaksas nometne ar futbola ievirzi notiek sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību, īstenojot Eiropas Sociālā fonda atbalstīto Veselības veicināšanas programmu mūsu pilsētā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru