Meklēšanas forma

Lietus 21 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Pirmdiena, 2019. gada 19. AugustsVārda dienu svin: Melānija, Imanta

Policija: «Jauniešiem nereti alkoholu un cigaretes pērk pieaugušie»

Ilze Knusle
«Pārdevēja vai veikala īpašnieks var būt visatbildīgākie cilvēki un nepārdot nepilngadīgajiem alkoholu vai cigaretes, bet, kamēr nemainīsies sabiedrības attieksme un pieaugušie atsauksies jauniešu lūgumam viņiem tos nopirkt, nekas nemainīsies,» pēc kārtējā reida pa tirdzniecības vietām secina Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas vecākā inspektore Daiga Antonova.

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija ar kontrolpirkuma palīdzību 12 pilsētas veikalos pārbaudīja, vai nepilngadīgai personai tiks pārdots alkohols vai cigaretes. Lai gan nevienā no 12 veikaliem jaunietim neizdevās iegādāties alkoholu vai cigaretes, tomēr policijas inspektori uz ielas sastapa vairākus iereibušus jauniešus. Viņi atzina, ka tikt pie grādīgā palīdzējis kāds pieaugušais, visbiežāk uzrunāti tiek nejauši garāmgājēji vai bezpajumtnieki.

Policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce norāda, ka šādi gadījumi pa laikam tiek fiksēti arī videonovērošanas kamerās un tad uz notikuma vietu izbrauc tuvāk esošā ekipāža, konstatē faktu un tiek uzsākta administratīvā lietvedība.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Savukārt par nepilngadīgā iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā un smēķēšanā personai uzliek naudas sodu no 35 līdz 140 eiro, bet par nepilngadīgā novešanu līdz dzēruma stāvoklim personai uzliek naudas sodu no 70 līdz 350 eiro.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti