Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -1 °C Lēns vējš, 5 m/s no D
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

«Pārvērt» būvi zīmējumā!

www.jelgavasvestnesis.lv
Skolēni līdz 16 gadu vecumam var piedalīties zīmējumu konkursā «Mana novada dārgakmens – jaunā būve», līdz 11. februārim iesūtot zīmējumus, kuros attēlots Latvijas būvnieku būvēts objekts – tas var būt gājēju celiņš, tiltiņš, ceļš, nosiltināta un nokrāsota skolas ēka, jauna dzīvojamā vai ražošanas ēka. Nozīmīgi, ka būve kalpo iedzīvotājiem un padara apkārtni skaistāku, norāda konkursa organizatoru pārstāvis Andris Pētersons.

Zīmējumu konkursā var piedalīties skolēni no Latvijas un ārzemēm, iesniedzot krāsainu vai melnbaltu darbu A4 vai A3 formātā. Konkursa darbs var būt veidots jebkādā tehnikā, taču tā izveidei nevar izmantot datoru. Zīmējuma otrā pusē jānorāda darba autora vārds, uzvārds, vecums, skola, klase, zīmēšanas vai cita skolotāja, kurš iedvesmojis konkursam, vārds un sava vai skolotāja kontaktinformācija.

Zīmējumus izvērtēs ēku būvnieki un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Bet vietnē «Facebook» par darbiem varēs balsot ikviens interesents. Visu zīmējumu izstāde notiks skates «Gada labākā būve Latvijā 2018» noslēgumā šā gada martā Rīgā. Bet trīs konkursā visaugstāk novērtēto darbu autori un viņu skolotāji saņems balvas un tiks aicināti uz apbalvošanas ceremoniju, apmaksājot ceļa izdevumus. Tāpat labākie darbi ar autoru un skolotāju vārdiem tiks publicēti gadagrāmatā «Gada labākā būve Latvijā 2018», kuru konkursa uzvarētāji saņems dāvanā. Skates «Gada labākā būve Latvijā 2018» žūrijas komisijas priekšsēdētājs Normunds Grinbergs papildina, ka pēc 28. janvāra būs zināmi šāgada skates dalībnieki, aicinot skolēnus zīmēt arī skatei pieteiktās būves.

Konkursa darbus līdz 11. februārim (ieskaitot) var sūtīt pa pastu (Latvijas Būvnieku asociācija, Skolas iela 21, Rīga, LV–1010) vai iesniegt personīgi, iepriekš vienojoties pa e-pastu vai tālruni. Darbi no ārzemēm tiek pieņemti arī ieskenēti vai fotografēti. Vairāk informācijas par konkursa norisi un nosacījumiem var saņemt pa e-pastu gadabuve@gmail.com vai pa tālruni 67228584.

Bērnu un jauniešu zīmējumu konkursu organizē skates «Gada labākā būve Latvijā 2018» organizatori: Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 18 būvnieku profesionālās organizācijas.

Foto: unsplash.com

Viedokļi

Pievienot komentāru