Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.1 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Notiks jauno velosipēdistu sacensības

www.jelgavasvestnesis.lv
Ar mērķi izglītot topošos un jaunos velosipēdistus Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) tradicionāli rīko konkursu «Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2018». Arī šogad dalībnieki aicināti apliecināt ceļu satiksmes noteikumu zināšanas un prasmes atraktīvos uzdevumos. Jelgavā pirmā sacensību kārta tiks aizvadīta 19. aprīlī pulksten 11 Jelgavas 4. sākumskolā.

CSDD rīkotā konkursa mērķis ir izglītot jaunos velosipēdistus, tādējādi veicinot drošību uz koplietošanas ceļiem, informē CSDD pārstāvis Normunds Bērzs. Konkursa laikā dalībniekiem būs jādemonstrē savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un velosipēda uzbūvi, jāsniedz pirmā medicīniskā palīdzība, kā arī jāapliecina savas braukšanas iemaņas. Piedalīties aicināti skolēni, kuri dzimuši 2006.–2008. gadā. Interesentiem jāizveido četru cilvēku komanda, kuras sastāvā ir ne vairāk kā divi zēni, jāizdomā tās nosaukums un elektroniski jāpiesakās. Jāpiebilst, ka komandas dalība sacensībās jāsaskaņo ar skolotāju vai citu pieaugušo, jo komanda uz sacensībām būs jāpavada vismaz vienam pieaugušajam.

Jāuzsver, ka Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks četrās kārtās. Tie, kuri veiksmīgi startēs savā pilsētā, tiks uz reģionālo pusfinālu. Labākie turpinās sacensties Latvijas finālā. Savukārt valsts kārtas finālisti – 1. un 2. vietas komandu dalībnieki – kļūs par pretendentiem iekļaušanai Latvijas izlasē. Paredzēts, ka spēcīgākie piedalīsies Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Ungārijā, kas norisināsies septembrī.

Papildu informāciju par konkursu iespējams meklēt mājaslapā www.berniem.csdd.lv.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti