Meklēšanas forma

Neliels lietus 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no D
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Nometne «Lediņos» šogad īpaši pieprasīta

Jana Bahmane
Arī šogad visas vasaras garumā nometnes vietā «Lediņi» notiek bērnu un jauniešu centra «Junda» organizētā nometne «Brīvbrīdis» bērniem 7–12 gadu vecumā. Šobrīd brīvu vietu nometnē, kas notiks līdz 16. augustam, nav, taču interesenti var izmantot iespēju iestāties rindā, tādējādi pretendējot uz vietu nometnē gadījumā, ja kāds bērns no dalības tajā atsakās.

Nometnes «Lediņi» vadītāja Lelde Liepa-Liepiņa stāsta, ka šogad nometnes vietas aizpildījušās daudz ātrāk nekā pērn – divu dienu laikā. «Minimālais laikaposms, kādam bērns «Lediņu» nometnē var pieteikties, ir viena nedēļa, kurā maksimāli varam uzņemt ap 80 bērnu. Šogad ir daudz bērnu, kuri nometnei pieteikušies uz visu vasaru, taču unikālo nometnes dalībnieku skaits ir ap 350,» norāda L.Liepa-Liepiņa, papildinot, ka nometnē uzņemti arī daži sešgadnieki, kuri šoruden uzsāks skolas gaitas.

Nometne notiek katru darbadienu – pulksten 9 tās dalībnieki no «Jundas» Pasta ielā dodas uz «Lediņiem», bet pulksten 18 turpat atgriežas. «Rītu «Lediņos» sākam ar kopīgu rīta rosmi, kurai seko četras nodarbības, darbnīcas pie pedagogiem. Pēc organizētajām aktivitātēm bērni ietur pusdienas, izbauda brīvo laiku, kam seko dažas kopīgas aktivitātes un launags. «Šāgada nometnes tēma ir «Brīvbrīdis», tādēļ katru dienu cenšamies aktualizēt kādu brīvā laika pavadīšanas veidu. Brīvajā laikā var rūpēties par dabu, par veselību, piedalīties dažādās aktivitātēs – to visu mācāmies caur tematiskām aktivitātēm. Tāpat uz nometni plānojam aicināt policijas, ugunsdzēsības un citu operatīvo dienestu pārstāvjus, lai aktualizētu tēmu par drošību vasaras brīvlaikā,» norāda L.Liepa-Liepiņa. Galvenokārt bērni dienu pavada ārā, svaigā gaisā, tāpat «Lediņu» teritorijā ir baseins, kur atveldzēties karstajā laikā.

«Šī ir trešā vasara, ko pavadu «Lediņu» nometnē. Šeit man ir daudz draugu, un katru dienu notiek interesantas aktivitātes, tādēļ ar prieku piedalos, nevis sēžu mājās. Man īpaši patīk dažādas nodarbības, piemēram, vienā no tām krāsojām koka formiņas, katru dienu mums ir arī sportiskas aktivitātes. Pieteikties nometnei ieteicu arī savai māsīcai,» stāsta desmitgadīgā Kira, kura nometnē pavadīs visu vasaru. Bet pirmo vasaru «Lediņos» ir septiņus gadus vecais Dominiks, kurš novērtē iespēju šeit satikt jaunus draugus un lietderīgi pavadīt brīvlaiku. «Šeit ir daudz bērnu, ar kuriem kopā gāju bērnudārzā, arī skolasbiedri. Man patīk «Lediņu» teritorija un organizētās aktivitātes. Šeit ir jautri,» atklāj Dominiks.

Iestāties rindā uz nometni «Lediņos» var, zvanot pa tālruni 63023893. Jāpiebilst, ka jau šobrīd uz dalību nometnē ir daudz pretendentu.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti