Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Nometnē izzina kaimiņu kultūru

Anastasija Miteniece
Šonedēļ mūsu pilsētā atklāta sadraudzības pilsētu nometne «Jelgava – Šauļi. Latvijai 100», kurā kopīgās aktivitātēs piecu dienu garumā iesaistās 100 bērni un jaunieši vecumā no 14 līdz 18 gadiem. 50 nometnes dalībnieki ir dažādu Jelgavas izglītības iestāžu audzēkņi, savukārt 50 bērni un jaunieši Jelgavā ieradušies no Šauļiem. «Ar jaunajiem latviešu draugiem jau kopā esam dejojuši, dziedājuši un apmeklējuši dažādas pilsētas vietas, bet šodien pavadām laiku radošās darbnīcās. Ļoti interesanti katru dienu uzzināt kaut ko jaunu – mans šodienas atklājums ir 3D pildspalva,» stāsta nometnes dalībniece lietuviete Ariminita.

Sadraudzības pilsētu nometne atklāta jau pirmdien, kad bērni un jaunieši iepazinās ar Jelgavu, bet otrdien turpinājās ar smilšu skulptūru parka apmeklējumu, braucienu uz jūru un nacionālo kultūras vakaru. Šodien programma turpinās ar radošām aktivitātēm bērnu un jauniešu centrā «Junda». Jelgavnieki portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst, ka viņiem nometne ir iespēja lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaiku un uzlabot savas angļu valodas prasmes, komunicējot ar lietuviešiem. Bet viesi no Šauļiem uzsver, ka nometne viņiem ir kā piedzīvojums, kura laikā tiek iegūti jauni draugi un izzināta, kaut arī līdzīga, bet citas valsts kultūra.

«Mūsu diena sākas ap pulksten 9 vai 10 un turpinās līdz pat pulksten 21.30. Dienas programma ir ļoti piesātināta – ceļojam uz dažādām vietām pilsētā un ārpus tās, apgūstam jaunas lietas. Tas ir foršāk nekā sēdēt mājās,» stāsta jelgavniece Anastasija, papildinot, ka nometnes ieguvums ir ne vien jauna pieredze, bet arī iespēja patrenēt savu angļu valodu. «Bieži vien mūs sadala grupās tā, lai būtu gan latvieši, gan lietuvieši. Tā arī mēs iepazīstamies, bet, lai visi varētu saprasties, nākas runāt angliski,» stāsta nometnes dalībniece Luīze. Viņa gan piebilst, ka labāk sadraudzēties ar Lietuvas jauniešiem varētu, ja Jelgavas 1. internātpamatskolā–attīstības centrā visi nometnes dalībnieki nakšņotu kopā, nevis kā tagad – tur paliek tikai lietuvieši, bet Jelgavas jaunieši nakšņo mājās. Savukārt jelgavniece Alise uzsver, ka Jelgavas nometne ir ļoti dinamiska, tomēr notiek jau pazīstamā vidē, tādēļ viņa ar nepacietību gaida apmaiņas braucienu, kad uz piecām dienām jelgavnieki tiks uzņemti Šauļos.

Lietuviešu viesi stāsta, ka Jelgavā jūtas komfortabli, turklāt arī kultūras īpatnības ir ļoti minimālas. «Visi, ar ko esmu komunicējis, ļoti labi runā angliski,» vērtē lietuviete Benita, papildinot, ka pirmās dienas lietuvieši vairāk komunicēja savā starpā, savukārt šodien visi jau ir krietni atraisītāki un nebaidās uzrunāt viens otru. «Sadraudzējos ar vienu latviešu meiteni, runājot par mūzikas grupām. Sapratām, ka mums ir vienāda gaume un ir, ko apspriest,» tā Benita. Savukārt Greta papildina, ka ir patīkami pārsteigta par nometnes programmu. «Tik daudz un tik interesanti! Katru dienu redzam kaut ko jaunu – vietas, kultūru, tehnoloģijas. Piemēram, šodien biju uz automodelisma darbnīcu. Es pie mums neko tādu iepriekš nebiju pat redzējusi,» atzīst meitene. Tāpat jaunieši atzinīgi novērtēja iespēju izmēģināt lego robotiku, zīmēt ar 3D pildspalvu, strādāt ar koku, veidojot lidaparātus, kā arī pieņēma izaicinājumu pārbaudīt dažādu pasaules valstu valodu zināšanas. Savukārt jaunākās nometnes dalībnieces uzsvēra, ka vislabāk viņām gāja pie sirds darbnīcas, kur varēja izveidot tauriņu un īpašā tehnikā izstrādāt apsveikuma kartītes.

Nometne «Jelgava – Šauļi. Latvijai 100» tiek rīkota sadarbībā ar Jelgavas sadraudzības pilsētu – Šauļiem – ar mērķi izglītot un saliedēt mūsu pilsētu jauniešus. Nometne Jelgavā notiek šonedēļ – no 11. līdz 15. jūnijam –, savukārt jūnija beigās 50 jelgavnieki dosies uz nometni Šauļos.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru