Meklēšanas forma

Skaidras debesis 4 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no ZA
Pirmdiena, 2019. gada 23. SeptembrisVārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

Mākslas skolas audzēkņi zinātni pauž mākslā

www.jelgavasvestnesis.lv
Marts Jelgavas Mākslas skolā iesācies ar ilggadējo skolas tradīciju – karnevālu –, kas šogad bija veltīts tēmai «Zinātnieks un pētnieks». Šo tematiku ap simts Mākslas skolas 3.–6. klašu audzēkņu atklāja pašdarinātās maskās un lielformāta gleznās.

«Esam pievērsušies skaistajam un atklājumiem bagātajam zinātnes un pētniecības ceļam. Gatavoties karnevālam sākām jau septembrī, kad katram audzēknim vajadzēja izvēlēties kādu lietu vai parādību, ko pētīt. Bērnu pētījumu objekti bija, sākot no dažādiem augļiem un dārzeņiem, līdz pat metāla naglām, izzinot to rūsēšanas procesu. Pētījuma gaitu bērni fiksēja, zīmējot, gleznojot, uzņemot fotoattēlus. Tā kā esam Mākslas skola, kuras uzdevums ir veicināt bērnu radošumu, aicinājām mākslinieciski pieiet arī zinātnei un pētniecībai, pētījumā iegūtos rezultātus atklājot karnevālā,» stāsta Jelgavas Mākslas skolas metodiķe Anete Aizsilniece-Kreicberga.

Kopumā karnevālā piedalījās gandrīz simts 3.–6. klašu audzēkņu, kuru maskas vērtēja Jelgavas mākslas skolas pedagogi un skolēnu padomes pārstāvji.

Par labākajām maskām šogad atzītas Linarda Straumes maska «Medicīna», Veronikas Sofijas Viļumas «Vārna», Liānas Sadigovas «Kosmosa karaliene» un Amandas Tambergas «Saules princese».

Pasākuma noslēgumā Mākslas skolas audzēkņus priecēja mūziķis Edgars Kreilis.

Foto: Jelgavas Mākslas skola

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti