Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Lasi un vērtē grāmatas!

www.jelgavasvestnesis.lv
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs jau deviņpadsmito gadu aicina bērnus, jauniešus un viņu vecākus piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija», kuras lasāmvielas sarakstā iekļautas interesantas un daudzveidīgas grāmatas dažādu vecumu lasītājiem. Projektā piedalās un grāmatu draugus gaida visas četras Jelgavas bibliotēkas – pilsētas bibliotēka, Miezītes un Pārlielupes bibliotēkas, kā arī bērnu bibliotēka «Zinītis».

Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par lasāmvielu, kā arī sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību. Projektā iekļautās grāmatas sadalītas vairākās vecuma grupās – «5+», «9+», «11+» un «15+», kā arī vecākiem paredzētās grāmatas, aicinot ikvienu lasīšanas entuziastu atrast saistošu literatūru. Ar katram vecumposmam ieteicamo literatūru var iepazīties ŠEIT.

Lai pievienotos lasīšanas veicināšanas projektam, interesentiem līdz nākamā gada janvāra beigām jāizlasa sešas atbilstošās vecuma grupas grāmatas un portālā www.lasamkoks.lv jāaizpilda elektroniskā grāmatu novērtēšanas anketa. Aizpildīto anketu rezultāti tiek apkopoti Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā, un pavasarī Rīgā notiek Lielie lasīšanas svētki, kuros piedalās ap 800 lasītāju no visas Latvijas. Svētkos tiek sumināti iecienītāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji, izdevēji un aktīvākie lasītāji.

Vairāk par lasīšanas veicināšanas programmu «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija» var uzzināt Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājaslapā www.lnb.lv https://www.lnb.lv/lv/atbalsta-pasakumi/lasisanas-veicinasanas-programma-bernu-un-jauniesu-zurija, kā arī Jelgavas bibliotēkās klātienē.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva (bildei ir tematiska nozīme)

 

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti