Meklēšanas forma

Neliels lietus 10 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 13. NovembrisVārda dienu svin: Eižens, Jevgeņijs, Jevgeņija

Labāko nākotnes digitālo profesiju projektu autoru vidū – arī divi jelgavnieki

www.jelgavasvestnesis.lv
Noslēdzies Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA), «Microsoft Latvia» un Latvijas IT Klastera organizētais konkurss «Digitālās prasmes nākotnes darbam 2019», kurā jaunieši bija aicināti izstrādāt projektus par nākotnes digitālajām profesijām. Labāko projektu autoru vidū ir arī Jelgavas 4. vidusskolas skolēns Renārs Kokins un Jelgavas Mākslas skolas audzēkne Kristiāna Linde.

Konkursā tika aicināti piedalīties pusaudži un jaunieši 12–19 gadu vecumā – viņiem bija jāizvēlas kāda no desmit iespējamajām nākotnes profesijām, piemēram, mašīnmācīšanās inženieris, robotu treneris, virtuālās realitātes veidotājs, mākslīgā intelekta attīstītājs, mākoņu arhitekts, digitālā formātā jāizveido redzējums par šīs profesijas pienākumiem, nepieciešamajām īpašībām un prasmēm, kā arī ikdienas darbu.

Jauniešu un viņu skolotāju svinīgā apbalvošana notika Datorikas skolotāju konferencē VEF Kultūras pilī. «2020. būs tehnoloģiju un datorikas gads. Ir lieliski, ka varam to iesākt, atskatoties uz to, kas jau paveikts šogad. Jaunieši no visas Latvijas konkursa ietvaros veidoja savas nākotnes vīzijas par digitālajām profesijām, kurās vēlētos darboties. Esam gandarīti, ka informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarei un visai Latvijas ekonomikai aug nākamie speciālisti,» uzsvēra LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Par labāko konkursā atzīts Ventspils tehnikuma audzēkņa Endija Bertāna darbs – viņš izstrādāja projektu «Mākslīgā intelekta attīstītājs – profesija ar soli nākotnē». Bet jelgavnieki bija to trīs skolēnu vidū, kuri konkursā izcīnīja 3. vietu. R.Kokins izstrādāja projektu «Mākslīgā intelekta attīstītājs – nākotnes vīzija», bet K.Linde prezentēja projektu «Mana influencera vīzija». Pieci labāko projektu autori balvā saņēma dāvanu kartes tehnoloģiju iegādei «LMT» veikalā.

Foto: LIKTA

Viedokļi

Pievienot komentāru