Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Jelgavnieki apliecina sevi «Jauno satiksmes dalībnieku foruma» finālā

www.jelgavasvestnesis.lv
Biķerniekos aizvadīts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotā konkursa «Jauno satiksmes dalībnieku forums 2019» fināls, kurā kopumā bija pārstāvētas 45 Latvijas izglītības iestādes – to vidū arī Jelgavas 4. sākumskola, no kuras finālā startēja četri skolēni.

Jauno satiksmes dalībnieku forums sniedz bērniem iespēju ceļu satiksmes drošības pamatprincipus apgūt interesantā veidā, iemācīties rīkoties saskaņā ar satiksmes noteikumiem, būt veikliem un drošiem, braucot ar velosipēdu. Konkursa finālam kvalificējas simts skolēni, kuri bija ieguvuši augstāko novērtējumu sacensību pirmajā kārtā. 2007., 2008. vai 2009. gadā dzimušajiem konkursa finālistiem bija jādemonstrē savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāsniedz pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic braukšanas demonstrējumi.

Jelgavas 4. sākumskolu konkursā pārstāvēja 4. klases skolēns Rihards Laimīte, kā arī 5. klases skolēni Evelīna Talkuškina, Ieva Veikiptere, Melānija Romija Vavilova. «Visiem skolēniem bija augsti rezultāti konkursa pirmajā kārtā – pilsētas mērogā. Piemēram, Rihards un Evelīna ieguva 1. vietu pilsētas skolu puišu un meiteņu konkurencē, Ieva – 2. vietu, bet Melānija Romija izcīnīja 3. vietu,» stāsta Jelgavas 4. sākumskolas skolotāja Iveta Krūmiņa. Jāpiebilst gan, ka finālā jelgavniekiem neizdevās iekļūt labāko astoņu puišu vai meiteņu vidū, kuri pretendēs uz dalību Eiropas lielajā finālā, kas šogad norisināsies Šveicē. Latvijas izlasi veidos divi puiši un divas meitenes.

Jauno satiksmes dalībnieku foruma satura izstrādē CSDD sadarbojās ar Valsts izglītības satura centru. Sacensības organizēja CSDD, tās finansēja OCTA, savukārt Latvijas izlases dalību foruma trešajā kārtā nodrošina Latvijas Automoto biedrība (LAMB).

Foto: CSDD

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti