Meklēšanas forma

Sniegs -3 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no DA
Pirmdiena, 2018. gada 17. DecembrisVārda dienu svin: Hilda, Teiksma

Jauniešu centrs kļūst arvien iecienītāks

Jana Bahmane
«Mēs šurp nākam, lai satiktu draugus, turklāt Jauniešu centrā ir ļoti laba atmosfēra un atsaucīgi darbinieki. Mēdzam rīkot galda spēļu un novusa turnīrus, sarunājamies, skatāmies seriālus. Jāatzīst, ka iepriekš brīvajā laikā galvenokārt sēdējām mājās,» atklāj Jelgavas Jauniešu centra apmeklētāji Viesturs un Orests. Viņi un daudzi citi jaunieši par centru uzzināja vien aizvadītā gada nogalē, kad tas tika pārcelts uz plašākām telpām Sabiedrības integrācijas pārvaldes (SIP) jaunajā mājvietā Skolotāju ielā 8. SIP jaunatnes lietu speciālistu apkopotie dati liecina, ka jaunās centra iespējas veicinājušas apmeklētāju pieaugumu – līdz aizvadītā gada 1. decembrim, kad Jauniešu centrs vēl atradās Sarmas ielā 4, tajā bija reģistrēts 401 pastāvīgais apmeklētājs, bet šobrīd centru apmeklē vairāk nekā 700 mūsu pilsētas jauniešu.

«Katru dienu mēs pierakstām, cikos katrs jaunietis atnāk, ko viņš labprāt dara, kurās telpās visvairāk uzturas un cikos dodas prom, – šie dati palīdz izvērtēt, kas jauniešus interesē un kā viņi labprāt pavada savu brīvo laiku. Šos novērojumus arī ņemam vērā, veidojot iknedēļas aktivitāšu plānu,» stāsta SIP jaunatnes lietu speciāliste Linda Vovere. Jāpiebilst, ka ar centra nedēļas aktivitāšu plānu ikviens var iepazīties «Facebook» lapā «Jelgavas jauniešiem». Tāpat Jauniešu centrā ir izvietota ieteikumu kastīte, kurā ikviens var atstāt savus ierosinājumus par vēlamajiem pasākumiem, piemēram, kino vai sarunu vakaru, kopīgu pankūku cepšanu.

L.Vovere papildina, ka lielākā daļa centra apmeklētāju ir puiši un viņiem visvairāk interesē sportiskās aktivitātes. «Protams, arī sarunas nav mazsvarīgas – jaunieši dažkārt vēlas parunāties par ģimeni, attiecībām, mācībām skolā. Mēdzam kopīgi pildīt mājasdarbus,» tā jaunatnes lietu speciāliste. Lielākoties centru apmeklē jaunieši 13–18 gadu vecumā, vidēji tajā pavadot 2–3 stundas. «Visvairāk man šeit patīk draudzīgā attieksme. Tā ir iespēja pavadīt laiku kopā ar draugiem, kā arī iepazīt jaunus,» vērtē centra apmeklētāja Viktorija.

Šobrīd Jelgavas Jauniešu centrs piedāvā 3 dažādas telpas – chill zonā ir neliela virtuvīte, galda spēles, grāmatas, televizors un datori, kur jaunieši var gan kopīgi atpūsties, gan arī pildīt mājasdarbus; aktīvajā zonā var spēlēt novusu, trenēties pie boksa maisa un nodoties citām sportiskās aktivitātēm, bet relax zonā lielākoties notiek sarunas. «Visu telpu noslogojums ir diezgan līdzīgs, taču visbiežāk jaunieši izvēlas chill un aktīvo zonu. Relax zonā savukārt notiek brīvprātīgo tikšanās, laikraksta «Jelgavas Vēstnesis» ierunāšana audioformātā, ģitārspēles apmācība, kā arī pieklusinātas sarunas. Pēdējā laikā centrā aktuāls ir šahs – divi puiši sāka par to interesēties, izzināja noteikumus, un nu jau šahu iemācījusies spēlēt lielākā daļa pastāvīgo centra apmeklētāju, bet kāds jaunietis brīvprātīgi apmāca ģitārspēlē. Jaunieši kopīgi dodas arī ārpus centra, piemēram, uz atvērto durvju dienām, ikmēneša sarunu cikla «Cepums ar slavenību» pasākumiem. Esam sapratuši: ja sākumā mums jaunieši jāiedrošina, dodoties kopā ar viņiem, tad pēc tam jau viņi labprāt dažādus pasākumus apmeklē paši. Ir arī jaunieši, kam nepieciešami ieteikumi par mācību un citām sevis pilnveidošanas iespējām. Dažkārt uz centu atnāk jaunieši, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, vēloties saņemt atbalstu profesijas izvēlē.»

«Mēs Jauniešu centrā gaidām aktīvus jauniešus, kuri būtu gatavi dalīties savā pieredzē vai prasmēs ar citiem. Ja katrs pilsētas aktīvais jaunietis veltītu vismaz vienu stundu mēnesī citiem jauniešiem, padalītos ar to, kas aizrauj viņu pašu, un pastāstītu, paradītu to centra jauniešiem, tas būtu liels ieguvums. Mēs jūs gaidām!» aicina SIP jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle.

Jelgavas Jauniešu centrs Skolotāju ielā 8, 3. stāvā, pirmdienās un piektdienās ir atvērts no pulksten 13 līdz 19, bet pārējās darba dienās – no pulksten 13 līdz 20. Centru bez maksas var apmeklēt ikviens interesents, atnākot sev ērtā laikā. Jauniešiem ir pieejama ne vien centra infrastruktūra, bet arī jaunatnes lietu speciālistu – J.Grīsles un L.Voveres – atbalsts.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru