Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Jaunieši par biznesa ideju var pretendēt uz 300 eiro

Ritma Gaidamoviča
Lai veicinātu jauniešu interesi un motivāciju iesaistīties uzņēmējdarbībā, martā pirmo reizi Jelgavā notiks pasākumu cikls «Biznesa nakts». Pirmajā pasākumā «Ideju laboratorija» vidusskolēni un profesionālo skolu audzēkņi aicināti ģenerēt jaunas biznesa idejas, no kurām desmit labākās tiks virzītas uz nākamo pasākumu – «Biznesa nakts». Tajā vairāk nekā 24 stundu laikā jauniešiem būs jāizstrādā konkrēts biznesa plāns un produkta prototips. Trīs veiksmīgāko ideju autori saņems naudas balvu – katra komanda 300 eiro. Jaunieši «Ideju laboratorijai» aicināti pieteikties līdz 25. februārim.

Jelgavas Izglītības pārvaldē norāda, ka «Biznesa nakts» pasākumos aicināts piedalīties ikviens vidusskolēns vai profesionālo iestāžu audzēknis, kurš vēlas attīstīt biznesa ideju veidošanas un attīstības prasmes, uzņemties iniciatīvu, stratēģiski plānot, risināt problēmas un pieņemt lēmumus.

Pirmais cikla pasākums «Ideju laboratorija» notiks 1. martā no pulksten 12 līdz 17 Jelgavas tehnikuma telpās. Tajā jaunieši, strādājot komandās, kurās tiks apvienoti dažādu izglītības iestāžu audzēkņi, ģenerēs jaunas biznesa idejas, meklēs pirmos idejas domubiedrus. Svarīgi: pasākumā nav atļauts izmantot iepriekš radītas biznesa idejas, tostarp tās, kas izmantotas skolēnu mācību uzņēmumos. Dienas beigās tiks noteiktas desmit labākās biznesa idejas, kas jau tiks attīstītas tālāk.

«Biznesa nakts» kulminācija gaidāma 8. un 9. martā Jelgavas tehnikumā, kur vairāk nekā 24 stundas skolēni veidos komandas, izstrādās biznesa plānus, veidos produktu prototipus un gatavos prezentācijas, attīstot tālāk «Ideju laboratorijas» desmit veiksmīgākās idejas. «Pasākuma laikā skolēniem atbalstu sniegs vairāk nekā 10 mentori, kuri nākuši no uzņēmējdarbības vides, palīdzot ar padomu, ko un kā darīt labāk,» piebilst Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos Inita Mazūdre. Viņa norāda, ka dalībniekiem balvas ir sarūpējuši vietējie uzņēmēji. Trīs veiksmīgāko biznesa ideju komandas iegūs naudas balvu – katra komanda 300 eiro.

Bet 22. martā no pulksten 15 līdz 17 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas Biznesa inkubatorā notiks cikla izskaņas pasākums «Izaugsme», kurā skolēniem būs iespēja uzzināt plašāku informāciju par atbalsta programmām un iespējām jaunajiem uzņēmējiem.

«Viens no mūsu pamata uzdevumiem ir veicināt jauniešos ilgtspējīgu un uz attīstību vērstu domāšanu. Mēs vēlamies integrēt jauniešus vidē, kur eksperimentēšana un savu ideju realizācija ir atbalstāma un nāk roku rokā ar ilgtspējības un sociālā atbildības vērtībām. Šāda domāšanas paradigma, mūsuprāt, ir fundamentāli svarīga garīgi un fiziski veselai un attīstītai sabiedrībai,» norāda Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs, aicinot jauniešus uzdrīkstēties un piedalīties, gūstot neatsveramu pieredzi.

Vidusskolēni un profesionālo skolu 1.–4. kursu audzēkņi «Ideju laboratorijai» aicināti pieteikties līdz 25. februārim. Pieteikuma anketa atrodama tiešsaistē ŠEIT.

Plašāka informācija un konkursa nolikums pieejams «Biznesa nakts Jelgavā» facebook.com lapā.

«Biznesa nakti» Jelgavā organizē Jāņa Bisenieka fonds sadarbībā ar Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju, LIAA Jelgavas Biznesa inkubatoru, Jelgavas Izglītības pārvaldi, Jelgavas tehnikumu un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāziju.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti