Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Jaunieši apliecina zināšanas vides aizsardzības jautājumos

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jelgavas daļa rīkoja erudīcijas konkursu pilsētas skolu skolēniem «Vides aizsardzība un mēs». Tajā uzvarēja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7. komercklase. Otrajā vietā ierindojās Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8.M klase, bet 3. vietu ieguva Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 7.B. klase.

Konkursa «Vides aizsardzība un mēs» finālā komandām bija jāveic teorētiski un praktiski uzdevumi vides aizsardzības un ugunsdrošības jomā, piemēram, jāatpazīst aprīkojums, ar kuru var dzēst kūlu, uz ātrumu jāuzvelk ugunsdzēsēja glābēja aizsargtērps, jādemonstrē zināšanas par aizliegumiem meža ugunsnedrošajā laikposmā un citi. «Pildot uzdevumus, jaunieši pierādīja, ka ir gana zinoši vides aizsardzības jautājumos. Viņi labi orientējās tēmās, kas saistītas ar kūlas ugunsgrēku dzēšanu un postījumiem, vides piesārņojuma, kā arī atkritumu šķirošanas jautājumiem,» vērtē VUGD pārstāve Viktorija Gribuste, papildinot: bija gan arī jautājumi, kas padevās grūtāk, piemēram, par ķīmisko vielu ietekmi uz vidi. Tāpat konkursa gaitā tā dalībniekiem bija radošs pārbaudījums – viņi veidoja video un zīmēja zīmējumus par kūlas dedzināšanas tēmu. Viens no interesantākajiem darbiem bijis video, kur jaunieši apkārtējos aicina nededzināt kūlu, bet gan labāk uzdejot.

Konkursa uzvarētāji maija beigās dosies ekskursijā uz Lietuvu, lai iepazītos ar Lietuvas pieredzi vides aizsardzības jomā un apmeklētu ugunsdzēsības daļu Šauļu pilsētā.

Konkurss notika «Interreg V-A Latvijas–Lietuvas» pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta gaitā. Tā īstenošanu nodrošināja biedrība «Attīstība. Izglītība. Izaugsme.». Jāpiebilst, ka konkursa mērķis bija veidot skolēnu izpratni par vides aizsardzības jautājumiem, īpaši uzsverot kūlas dedzināšanas postošo ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī sekmēt skolēnu iesaistīšanos vides aizsardzībā ikdienā.

Foto: publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti