Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no R
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Jaunie velosipēdisti apliecina savas zināšanas ceļu satiksmē

Ritma Gaidamoviča
Šodien Jelgavas 4. sākumskolas pagalmā notika Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotais konkurss «Jauno satiksmes dalībnieku forums» jaunajiem velosipēdistiem. Forumā 65 Jelgavas un tuvākās apkārtnes 4. un 5. klašu skolēni, pildot teorētiskus testus un dažādus praktiskus uzdevumus, apliecināja savas zināšanas ceļu satiksmes noteikumos un meistarību, pārvietojoties ar velosipēdu.

No Jelgavas jauno velosipēdistu forumā šodien piedalījās trīs pilsētas skolu – Jelgavas 3. un 4. sākumskolas un Jelgavas 4. vidusskolas – audzēkņi. Dalībnieki pildīja teorētisko testu par ceļu satiksmes noteikumiem, atbildēja uz jautājumiem par pirmo palīdzību, rādīja, cik zinoši viņi ir velosipēda tehniskā stāvokļa jautājumos, kā arī demonstrēja savas praktiskās braukšanas iemaņas trasē, kur izvietoti dažādi šķēršļi. Skolēnu veikums tiek vērtēts ar punktiem, un viņi sacenšas par labākā velobraucēja titulu Latvijā. Līdz 16. maijam visā Latvijā notiks atlases kārtas, lai noskaidrotu 50 labākos puišus un meitenes – viņi tiksies finālā, lai cīnītos par iespēju iekļūt Latvijas izlases sastāvā, kas mūsu valsti pārstāvēs Eiropas jauno velosipēdistu forumā. Uz sacensībām Ženēvā dosies divi puiši un divas meitenes.  

«Gadu no gada pārliecināmies, ka Jelgavas posma skolēnu zināšanas un prasmes ir virs Latvijas vidējā līmeņa, un tas priecē. Jūsu jaunieši ir atraktīvi, azartiski un motivēti cīnīties par iespēju doties uz Eiropas sacensībām. Esam novērojuši, ka ievērojams skaits šajā pasākumā piedalās, lai izmantotu mūsu piedāvāto bonusu – reizē ar sacensībām nokārtotu velosipēdista vadīšanas tiesības,» atzīst organizatoru pārstāve Zane Štrobindere.

To apliecina arī tas, ka pirmās pusstundas laikā šo iespēju bija izmantojuši jau 19 skolēni, no kuriem astoņiem tas arī izdevās – divi jaunieši teorētisko eksāmenu ar desmit jautājumiem nokārtoja bez kļūdām, sešiem bija viena vai divas kļūdas, galvenokārt neuzmanības. Organizatori atzīst, ka skolēniem diezgan labi veicies arī jautājumos par pirmo palīdzību, bet viens no klupšanas jautājumiem bijis par to, kam no nosauktajām lietām – folija segai, pretsāpju medikamentiem vai vienreizējās lietošanas cimdiem – nav jābūt aptieciņā. Teorētiskajā testā par velosipēda uzbūvi gan Jelgavas posma dalībnieki zinot gandrīz visu kā pēc grāmatas un arī paši ātri pamana, kas ar velosipēdu nav kārtībā.

«Šajā konkursā piedalos jau otro gadu, jo man ļoti patīk braukt ar riteni. Vairākas reizes nedēļā no pilsētas centra ar riteni braucu uz treniņiem Zemgales Olimpiskajā centrā, tāpēc ir svarīgi gan zināt noteikumus, gan arī mācēt labi braukt. Pagājušajā gadā nokārtoju arī velosipēdista tiesības. Man patīk braukt pa veloceliņiem, nejūtos droši braucam pa ielu, jo tur ir daudz automašīnu,» stāsta 3. sākumskolas 5. klases skolniece Elisa Roga. Viņas skolasbiedrs Patriks Rubens arī pasākumā piedalās otro gadu, bet šoreiz viņa galvenā apņēmība bija iegūt velosipēdista vadīšanas apliecību. «Ģimenē runājām, ka var būt situācijas, kad vecāki mani nevar izvadāt uz treniņiem, taču es pats varētu braukt ar velosipēdu. Lai es būtu pilntiesīgs satiksmes dalībnieks, man nepieciešama velosipēdista apliecība. Pašam jau šķiet, ka braukt māku un arī noteikumus zinu,» tā Patriks.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti