Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.1 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Brīvlaiku iesāk ar pārgājienu uz «Lediņiem»

Jana Bahmane
Ap 50 skolēnu šodien pavasara brīvlaiku iesāka, dodoties bērnu un jauniešu centra «Junda» organizētajā pārgājienā uz nometnes vietu «Lediņi». Aptuveni sešus kilometrus garais pārgājiens «Gājonis» ir viena no «Jundas» brīvlaika akcijas aktivitātēm, taču tāpat skolēni šonedēļ aicināti izbaudīt brīvlaika piedāvājumu pilsētas bibliotēkās, kultūras namā un citviet pilsētā.

Pārgājiena dalībnieki maršrutu no «Jundas» Pasta ielā līdz «Lediņiem» mēroja aptuveni divās stundās, norādot, ka ziemīgie laikapstākļi nav traucējuši izbaudīt veselīgo aktivitāti. «Esam organizējuši pārgājienus pa Mežciemu, bet pārgājiens no Jelgavas uz «Lediņiem» nav bijis ļoti sen. Priecājamies par laikapstākļiem – kad izgājām no Jelgavas, sāka snigt, bet pa ceļam snigšana norima, un, ierodoties «Lediņos», pat uzspīdēja saule,» stāsta «Jundas» direktores vietniece Zane Leikuma. Viņa norāda, ka pārgājiens izdevies veiksmīgi, un ir pateicīga atsaucīgajiem autovadītājiem, kuri respektēja aktivitātes dalībniekus, ļaujot nesteidzīgi šķērsot ceļu.

Arī uzrunātie aktivitātes dalībnieki ir gandarīti par iespēju pavadīt laiku svaigā gaisā. «Es daudz laika pavadu pie datora, tādēļ mamma mani pieteica šim pārgājienam, un man tiešām ļoti patika. Esmu saģērbusies silti, un vēsie laikapstākļi man netraucēja,» atklāj desmitgadīgā pārgājiena dalībniece Madara. Gan viņa, gan arī citi skolēni atzinīgi novērtēja uzdevumus, kas bija jāveic pa ceļam, – tas maršrutu padarījis interesantāku un ļāvis nedaudz atpūsties no iešanas. «Šādā pārgājienā dodamies pirmoreiz. Nedaudz piekusām – sākumā šķita, ka ceļš nebūs tik tāls, taču mums patika, un mēs labprāt dotos pārgājienos arī turpmāk. «Lediņos» esam bijuši arī vasaras nometnēs – šeit ir daudz āra aktivitāšu, tādēļ vienmēr ir, ko darīt,» stāsta brālis un māsa, deviņgadīgā Rūta un astoņus gadus vecais Roberts. Savukārt desmitgadīgais Artis jau ir piedalījies līdzīgā aktivitātē, mērojot septiņus kilometrus garu maršrutu, kā arī iet skautu pulciņā, tādēļ pieteicies arī šoreiz. «Man ļoti patīk aktīvi pavadīt brīvo laiku. Šoreiz varbūt nedaudz traucēja sniegputenis, bet kopumā bija ļoti labi,» tā Atis, papildinot, ka brīvlaikā dosies arī uz treniņiem un apmeklēs skautu nodarbības.

Ierodoties pārgājiena galapunktā, bērnus gaidīja silta tēja, bet pēc nelielas atpūtas skolēni piedalījās orientēšanās aktivitātēs un radošajā darbnīcā.

Jāatgādina, ka skolēnu pavasara brīvlaikā saturīgi pavadīt brīvo laiku aicina arī pilsētas bibliotēkas, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs. Vairāk par aktivitātēm var uzzināt ŠEIT.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis», «Junda»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti