Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Bērni rudens brīvlaikā iepazīst «Jundas» pulciņus

Emīls Rotgalvis
Piedāvājot vērtīgi pavadīt skolēnu rudens brīvlaiku, Jelgavas bērnu un jauniešu centrs «Junda» šodien rīko darbnīcas, kurās sākumskolas vecuma bērni var iepazīties ar vairāku centra pulciņu piedāvājumu. Astoņās darbnīcās bērni tiek iesaistīti pulciņu aktivitātēs, lai uzzinātu, vai izvēlētās darbnīcas piedāvājums viņiem ir interesants. «Jundas» darbnīcas būs atvērtas līdz pulksten 16.

Bērniem tiek dota iespēja iesaistīties darbnīcās «Papīra māksla», «Tehniskā modelēšana», «Automodelisms», «3D pildspalva», «Floristika», «Galda spēles», «Keramika» un «Lego». Katra no darbnīcām ļauj skolēniem gūt iespaidu par to, kas «Jundas» pulciņos notiek ikdienā. Brīvlaika darbnīcas šodien apmeklē gan bērni, kas «Jundā» ir pirmoreiz, gan pulciņu pastāvīgie audzēkņi.

Automodelisma pulciņa piedāvājums piesaista daudzus skolniekus, kuri līdz šim to nebija izmēģinājuši. Pulciņa skolotājam Oskaram Krauzem apmācīt jaunos interesentus palīdz deviņus gadus vecais Mārtiņš, kurš pulciņā darbojas jau divus gadus. «Man vislabāk patīk tas, ka var piedalīties sacensībās. Piedalos daudzās sacensībās Latvijā un varbūt kādreiz tikšu arī tālāk,» stāsta Mārtiņš. Viņš atzīst, ka grūtākais pulciņā ir jaunu modeļu veidošana un šasijas zāģēšana, tomēr tas esot tā vērts.

«Vairāk nekā puse bērnu, kas atnāk uz šādiem brīvlaika pasākumiem, arī pēc tam turpina darboties pie mums pulciņā,» stāsta interešu izglītības skolotājs O.Krauze. Viņa pārraudzībā ir bērni, kuri tikko uzsāk darboties automodelismā. O.Krauze skaidro, ka uzsākt darboties pulciņā nav grūti vai ļoti dārgi, taču, jo nopietnāk bērns vēlēsies turpināt, jo vairāk augs arī izmaksas. «Mēs pulciņā sākam ar šasiju, un tad pārējās detaļas nāk klāt. Viena šāda mašīna izmaksā nedaudz virs 40 eiro. Tas, cik ātri mašīna ir gatava, protams, atkarīgs no paša bērna, bet principā divu mēnešu laikā tādu var uzbūvēt,» skaidro O.Krauze. Pulciņā darbojas arī tā sauktā «turpinātāju» grupa, kurā tiek būvētas augstāka līmeņa mašīnas.

Šodien pieprasīta ir floristikas darbnīca. Astoņus gadus vecā Amanda stāsta, ka viņai floristika nav sveša. «Man ļoti patīk nodarboties ar floristiku, bet te man jauns ir tas, ka darbos tiek izmantoti arī diegi,» stāsta Amanda. Dienas gaitā skolēni veido dekoratīvas puķes, kas kalpos arī kā fotogrāfiju statīvi. Apmeklēta ir arī «Lego» darbnīca, kurā bērni no krāsainajiem klucīšiem gan būvē mājas, gan telpiskā veidā liek dažādus vārdus. Veidot vārdus ļoti patīk deviņgadīgajai Evelīnai, kura «Jundas» pasākumā piedalās pirmo reizi. Atnākt un piedalīties ieteikusi mamma, un Evelīna atzīst, ka darbnīca ir ļoti interesanta, jo ļauj attīstīt to, ko viņai vislabāk patīk darīt arī mājās. Savukārt desmit gadus vecais Gatis stāsta, ka, darbojoties ar «Lego», viņš visbiežāk būvē sarežģītas būves. «Man patīk būvēt dažādus cietokšņus un ēkas, nedaudz arī mašīnas. Atnākt man ieteica māsīca, un man te ļoti patīk,» stāsta skolnieks.

Šādus pasākumus «Junda» rīko ik gadu, piedāvājot 1.–5. klases skolēniem aktīvā un izzinošā veidā pavadīt skolēnu brīvlaikus. Šī gada brīvlaika aktivitāšu nosaukums ir «3 dienas=3 notikumi» un šodienas pasākums ir otrais no trijiem. Vakar bērni devās pārgājienā uz nometnes vietu «Lediņi», bet rīt notiks brauciens uz kino, kam iepriekš bija jāpiesakās.

Lai arī «Jundas» brīvlaika pasākumiem pieteikšanās ir noslēgusies, sākumskolas vecuma bērni rīt aicināti piedalīties Jelgavas pilsētas bibliotēkas pasākumā «Rudens raibumiņi», kas notiks bibliotēkas Mazajā zālē no pulksten 12 līdz 14. Bibliotēkā bērniem tiks dota iespēja veidot krāsainas kolāžas no rudens lapām, spēlēt galda spēles, kā arī pagatavot pašiem savu konfeti salūtu. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti