Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 17 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 25. MaijsVārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Bērni apgūst skatuves mākslu

Jana Bahmane
Šonedēļ Jelgavā notiek biedrības «Attīstība. Izglītība. Izaugsme» organizētais vasaras nodarbību kopums «Vasara mākslā un kustībā» – 1.–3. klašu skolēni apgūst aktiermeistarību, deju, dziedāšanu, rokdarbus, meditāciju, izzinot sevi un attīstot artistiskumu. Bet nodarbību noslēdzošajā dienā, rīt, bērni vecākiem atrādīs nedēļas veikumu – kopīgi veidotu un iestudētu izrādi.

«Ideja par šādas biedrības izveidi radās pērn – abas esam trīs bērnu mammas, un būdamas bērnu kopšanas atvaļinājumā, sapratām, ka vēlamies radīt Jelgavā piedāvājumu, kāda šobrīd nav. Startējām Jelgavas pilsētas pašvaldības projektu konkursā «Biedrību un nodibinājumu atbalsta programma», iesniedzot projektu par vasaras aktivitātēm bērniem, izveidojām komandu. Vēlējāmies nodrošināt iespēju radošiem bērniem arī vasarā, kad lielākā daļa pulciņu nedarbojas, radoši pilnveidoties,» stāsta biedrības pārstāve Amanda Siliņa. Viņa norāda, ka bērni nedēļas gaitā apguvuši vairākus mākslas veidus. «Pati esmu režisore un sākumskolas skolotāja, tādēļ bērniem mācu aktiermeistarību. Esam piesaistījuši arī grupas «Summer band» solisti Dārtu Damlicu, kura bērniem māca dziedāt, bet deju studijas «Intriga» horeogrāfe Santa Jankovska māca kustību un deju. Savukārt kopā ar jogas un meditācijas pasniedzēju Sanitu Dubrovu bērni iepazīst meditāciju un gūst atelpas brīdi no radošajām nodarbībām,» stāsta A.Siliņa. Lai vieglāk apgūtu dažādos mākslas veidus, bērni tiek dalīti grupās.

Nedēļas gaitā apgūto bērni rīt vacākiem atspoguļos nelielā muzikālā izrādē, kas veidota pēc rakstnieces Lilijas Berzinskas pasakas par Ausainīti. «Bērni iesaistās arī dekorāciju un tērpu izveidē, paši domā, kā pielāgot tekstu,» papildina A.Siliņa.

«Arī skolas laikā es nodarbojos ar dziedāšanu, dejoju tautas dejas un sportoju, tādēļ man patīk šīs nodarbības. Esmu iemācījies jaunas dejas un dziesmas un uzzinājis, kas ir joga. Man šeit ļoti patīk,» stāsta deviņgadīgais Renārs. Viņam piekrīt arī citi uzrunātie radošās dienas nometnes dalībnieki, papildinot, ka šeit atmosfēra ir daudz brīvāka nekā skolā un daudzi ieguvuši jaunus draugus. Savukārt astoņus gadus vecās nodarbību dalībnieces Alise un Māra atklāj, ka ar prieku gatavojas izrādei un nesatraucas par skatītājiem. «Esmu skaitījusi garu dzejoli klases priekšā – man tas patīk, un nekautrējos runāt citu priekšā,» apstiprina Māra.

Jāpiebilst, ka radošās nodarbības Raiņa ielā 29 notiks arī no 23. līdz 27. jūlijam – šajā periodā plānots uzņemt 4.–6. klašu skolēnus. Nodarbību koncepts būs līdzīgs, bet saturs piemērots vecākiem bērniem. Vecākiem līdz 19. jūlijam vēl ir iespēja pieteikt bērnu nodarbībām, rakstot pa e-pastu jelgavas.atverta.skola@gmail.com – vieta nometnē tiek apstiprināta, iemaksājot dalības maksu par piecām dienām 25 eiro apmērā. Radošo nodarbību dalībniekiem tiek nodrošināts dzeramais ūdens un augļi vieglām uzkodām. Nodarbības notiek no pulksten 12 līdz 16.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti