Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Attīsta radošumu un mācās ieklausīties sevī

Jana Bahmane
Šonedēļ Pārlielupes bibliotēkā notiek Radošā lidojuma prieka nedēļa, kurā 15 bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem piedalās dažādās radošās nodarbībās, mācoties, kā no dažādiem materiāliem izgatavot kaut ko skaistu un noderīgu, kā arī iepazīst bibliotēku un tās nodrošinātās iespējas bērniem.

«Dažādas radošās nodarbības bērniem bibliotēkā organizējam regulāri, taču Radošā lidojuma prieka nedēļa, kas ir kā dienas nometne, pie mums notiek pirmo reizi. Sniedzam bērniem iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku, parādot, ka bibliotēka ir ne vien grāmatu krātuve, bet centrs, kurā bērni var spēlēties, apmeklēt bērnu istabu un radošās nodarbības,» stāsta Pārlielupes bibliotēkas vadītāja Aiga Volkova. Viņa papildina, ka daļa bērnu līdz šim nebija bibliotēkas lasītāji, un pozitīvi vērtē to, ka šādas aktivitātes popularizē bibliotēku un piesaista jaunus lasītājus. «Domāju, ka mēs noteikti turpināsim sadarbību ar radošo nodarbību vadītājām, jo ģimenēm ir interese par šādu brīvā laika pavadīšanas piedāvājumu bērniem,» tā A.Volkova.

Savukārt radošo nodarbību vadītāja Ilze Paškeviča stāsta, ka caur šīm nodarbībām bērni uzzina, kā no kaut kā esoša uztaisīt ko jaunu, piemēram, bērni no akmeņiem darinājuši domino, bet no sāls mīklas – traukus, ko vēlāk apgleznos. «Mēs bērniem neliedzam izpausties. Piemēram, šonedēļ izgatavojām grāmatiņas, un daudzi bērni parādīja tādus risinājumus, par kuriem mēs pat nebūtu iedomājušās – ļaujam viņiem brīvi izpausties, jo skolā bieži vien šādas iespējas nav, un darbi turpretim skolā tiek vērtēti ar atzīmi,» skaidro I.Paškeviča. Tāpat Radošā lidojuma prieka nedēļas gaitā dienas nometnes dalībnieki mācās ieklausīties sevī, meditēt. «Sākumā tas nav viegli, jo bērniem nāk smiekli, bet ar laiku viņi sāk to izprast, un viņiem pat iepatīkas,» stāsta radošo nodarbību vadītāja, papildinot, ka dienas kārtībā ir arī laiks svaigā gaisā.

«Mēdzu apmeklēt gan šo, gan arī skolas bibliotēku, jo man patīk lasīt grāmatas. Bet šonedēļ bibliotēkā iemācījos daudz ko jaunu, kā arī ieguvu jaunus draugus – šeit ir interesantāk nekā mājās,» vērtē astoņgadīgais bibliotēkas apmeklētājs Arno. Viņam piekrīt arī citi uzrunātie bērni, norādot, ka šonedēļ apguvuši daudz jaunu rokdarbu. «Kad gāju dārziņā, mēs mācījāmies darboties ar mālu, bet šeit es iemācījos taisīt traukus no mīklas,» atklāj astoņus gadus vecais Ernests. Viņš norāda, ka par Pārlielupes bibliotēku iepriekš dzirdējis no draugiem, bet pats šeit iepriekš nav bijis, un papildina, ka viņam patīk gan iet skolā, gan arī pavadīt laiku bibliotēkā. Bet viņa sešgadīgā māsa Tīna stāsta, ka arī mājās nodarbojas ar rokdarbiem, tādēļ bibliotēkā viņa ar prieku apgūst jaunas lietas.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru