Meklēšanas forma

Migla -1 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 12. NovembrisVārda dienu svin: Kaija, Kornēlija

Aizvada pirmās «Basta floorball» sacensības

Anastasija Miteniece
Šovasar pirmo reizi pie Jelgavas 5. vidusskolas notika florbola turnīrs «Basta floorball», kurā bez maksas bija aicināti piedalīties bērni un jaunieši no septiņu līdz 25 gadu vecumam. «Dēli pavadīja laiku ārā, un es piedāvāju doties uz turnīru. Pa ceļam pagalmā uzrunājām vēl citus kaimiņu bērnus un rezultātā ieradāmies diezgan kuplā skaitā – esam vairāk nekā 10,» stāsta jelgavniece Laima Siliņa. Florbola turnīri vasaras mēnešos stadionā notiks katru otro ceturtdienu.

«Jau vairāku gadu garumā lielu atsaucību bērnu un jauniešu vidū guvušas futbola sacensības «Basta football», kas vasarā norisinās pie Jelgavas 6. vidusskolas. Domājot par to, ka sportiskas aktivitātes nepieciešamas arī pilsētas otrā galā, lēmām rīkot florbola turnīru. Tas ir gana viegls un dinamisks sporta veids,» stāsta Sabiedrības integrācijas pārvaldes speciālists darbā ar senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Oskars Šulcs, uzsverot, ka pirmās sacensības pulcēja vairāk nekā 30 interesentus vecumā no septiņiem līdz 17 gadiem.

«Šodien esam kā brīvprātīgie, kuri palīdz organizatoriem, bet paralēli paši arī uzspēlējam,» stāsta jelgavniece Andriana Lešinska, papildinot, ka pasākuma gaitā izdevies izveidot meiteņu komandu. «Spēlēt florbolu ir pavisam vienkārši un, to darot draugu kompānijā, vēl arī ļoti jautri,» rezumē jauniete. Savukārt 17 gadus vecie sacensību dalībnieki, kuri florbolu spēlē profesionālā līmenī, uzsver, ka sacensības ir iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku. «Drīz mums plānotas sacensības, tādēļ uzturam sevi formā,» norāda Dāvis Bortiņš. «Tagad ir vasara un, manuprāt, pat, ja tu neesi sportists, uzspēlēt ar draugiem ir daudz labāk nekā vienatnē sēdēt mājās pie kompja,» papildina Mārtiņš Mockus.

Savukārt jaunākie pasākuma dalībnieki – Tomass, Sandis un Emīls –, kuri sacensībās guva arī godalgas jaunākajā vecuma grupā, stāsta, ka florbols viņiem bija izaicinājums, jo ikdienā viņi spēlē futbolu. «Mums patika uzspēlēt, bet secināju, ka ļoti jāpierod pie nūjas, jo pēc ieraduma gribas pa bumbiņu spert ar kāju,» tā Sandis, kurš atnāca uzspēlēt ar kaimiņiem, ar kuriem vasarā bieži vien pavada laiku piemājas pagalmā. Jāpiebilst, ka turnīra vajadzībām tika sarūpēts arī viss nepieciešamais inventārs.

Būtiski uzsvērt, ka uzspēlēt florbolu un izbaudīt sacensību garu varēs arī 21. jūnijā, 5. un 19. jūlijā, kā arī 2. un 16. augustā, kad florbola turnīri atkārtoti notiks Jelgavas 5. vidusskolas stadionā Aspazijas ielā 20.

Sacensības organizē Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar biedrību «FK JeNo».

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Net attēls

Labs sākums! Tā turpināt!
Lietotāja Heiteris attēls

Varbūt pietiks slavēt>?? Cik tad bija komandas?
Lietotāja Vadītājs  attēls

Diezgan , un paldies par uzslavām

Pievienot komentāru