Meklēšanas forma

Apmācies 11 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no A-DA
Otrdiena, 2019. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

Aicina jauniešus radoši iestāties pret smēķēšanu

www.jelgavasvestnesis.lv
Kampaņas «Spēks pateikt NĒ!» autori aicina jauniešus piedalīties radošo darbu konkursā, veidojot turpinājumu frāzei «Paldies, nē! Es labāk izvēlos…» kā atbildi vienaudzim, kurš piedāvā uzsmēķēt. Veselības ministrija katru nedēļu labāko darbu autoriem piešķirs dāvanu kartes simts eiro vērtībā dažādās sporta un izklaides vietās.

Kampaņas «Spēks pateikt NĒ!» mērķis ir samazināt tabakas izstrādājumu un alkohola popularitāti un lietošanu jauniešu vidū un sabiedrībā kopumā. Pētījumi par smēķēšanas izplatību apliecina, ka situācija jauniešu vidū ir kritiska – ikdienā smēķē vidēji katrs trešais jaunietis (34 procenti) un katra piektā jauniete (22 procenti) vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Līdzīga situācija valda Latvijas sabiedrībā kopumā – smēķējošo iedzīvotāju īpatsvars Latvijā 2017. gadā bija piektais augstākais Eiropas Savienībā – 32 procenti, informē kampaņas «Spēks pateikt NĒ!» pārstāve Klinta Mežapuķe.

«Es nesmēķēju, jo ir daudz interesantākas alternatīvas, ko darīt un kā uzlabot garastāvokli, piemēram, kultūras piedzīvojumi, fiziskās aktivitātes, izklaide. Savu adrenalīna un prieka sajūtu daudz labāk varu pacelt ar ceļošanu. Dzelteni zobi, slikta elpa, smirdīgas drēbes – nē, paldies, tas ir mans spēks un lēmums pateikt šīm lietām nē,» iedrošina kampaņas «Spēks pateikt NĒ!» vēstnesis Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers.

Lai piedalītos radošo darbu konkursā, līdz 12. aprīlim brīvā formātā, piemēram, komiksa, dzejoļa, video, foto, zīmējuma veidā jāsagatavo frāzes «Paldies, nē! Es labāk izvēlos…» turpinājums. Darbi jāiesniedz elektroniski pa e-pastu konkurss@prae.lv vai kā personīgā ziņa kādā no kampaņas «Spēks pateikt NĒ!» sociālo tīklu – «Draugiem.lv, «Facebook.com» un «Instagram» – lapām.

Katru pirmdienu līdz 15. aprīlim tiks paziņoti četri aizvadītās nedēļas uzvarētāji, kuri iegūs vērtīgas balvas savu interešu attīstīšanai un pieredzes pilnveidošanai.

Kampaņa «Spēks pateikt NĒ!» tiek īstenota pasākuma «Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi» gaitā.

KONKURSA NOTEIKUMI

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti