Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

5. vidusskolas audzēkņi – labāko trijniekā radioelektronikas konkursā

Jana Bahmane
Ventspils Jaunrades namā aizvadīts Starptautiskais Latvijas un ārvalstu skolēnu atklātais konkurss-praktikums radioelektronikā, kurā piedalījās 23 komandas no Latvijas, Lietuvas un Krievijas. Konkursa laureātu vidū ir Jelgavas 5. vidusskolas audzēkņi, kuri izcīnīja 3. vietu jaunākajā vecuma grupā, kā arī ierindojās 3. vietā komandu kopvērtējumā.

Konkursa mērķis bija attīstīt skolēnu individuālās kompetences tehniskās jaunrades jomā un veicināt interesi par inženiertehniskajām profesijām. Komandas tika vērtētas divās vecuma grupās – jaunākajā vecuma grupā komandā startēja viens dalībnieks līdz 14 gadu vecumam un viens dalībnieks līdz 17 gadu vecumam. Šajā grupā sacentās Jelgavas 5. vidusskolas 3. klases skolēns Daņila Šipuļins un 6. klases skolēns Ariels Mitjurņikovs. Savukārt vecākajā grupā komandā varēja startēt dalībnieks līdz 17 gadu vecumam un dalībnieks līdz 20 gadu vecumam – šajā vecuma kategorijā 5. vidusskolu pārstāvēja 4. klases skolēns Deniss Žagdajs un 10. klases skolēns Demids Kaidalovs.

Komandām trīs stundu laikā bija jāsamontē organizatoru piedāvātā shēma. «Šoreiz labāk veicās jaunākās grupas dalībniekiem, kuri ātrāk tika galā ar teorētisko uzdevumu, ietaupot laiku praktiskajai daļai. Skolēniem labi izdevās samontēt doto shēmu, taču viņi zaudēja punktus shēmas vizuālajā vērtējumā,» stāsta Jelgavas 5. vidusskolas pedagogs Josifs Spirts. Viņš lepojas ar skolēnu sasniegumiem, atzīstot, ka jaunākos skolēnus uz konkursiem parasti ved, lai viņi gūtu pieredzi, taču šoreiz dalība vainagojusies arī ar divām godalgām un kausu.

Pēc konkursa dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Ventspils Jaunrades nama planetāriju un piedalīties autotrases sacensībās, kā arī doties ekskursijā uz AS «HansaMatrix» rūpnīcu un vērot elektronikas paraugdemonstrējumus.

Konkursu organizēja Ventspils Jaunrades nams sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju.

Foto: Jelgavas 5. vidusskola, Ventspils Jaunrades nams

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti