Meklēšanas forma

Spēcīgs lietus 4 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Visi pašvaldības bērnudārzi vasarā strādās

Ritma Gaidamoviča
Jūnijā, jūlijā un augustā šogad strādās visas 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, bet mācību process tiks organizēts apvienotajās grupās. Šobrīd iestādēs notiek vecāku aptauja, lai noskaidrotu bērnudārza pieprasījumu vasaras periodā.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma skaidro, ka šāds lēmums pieņemts, jo nevienā no pašvaldības bērnudārziem nav plānoti tādi remontdarbi, kas varētu traucēt mācību procesam, turklāt ar katru gadu pieprasījums pēc bērnudārza arī vasarā pieaug. Katrā iestādē tiks veidotas apvienotās grupas, un S.Joma stāsta, ka šobrīd visās pirmsskolas izglītības iestādēs uzsākta vecāku aptauja, lai apzinātu bērnu, kuriem vasarā būs nepieciešama vieta bērnudārzā, skaitu.

Lai iestāžu vadītāji racionāli varētu plānot grupu skaitu, resursus un pedagogu atvaļinājumu, vecākiem lēmums jāpieņem atbildīgi. S.Joma piebilst, ka nepieciešamības gadījumā vieta vasaras periodā pašvaldības bērnudārzos tiks nodrošināta arī tiem bērniem, kuri maijā svinēs izlaidumu, bet septembrī uzsāks skolasgaitas, tomēr arī vecāki aicināti plānot savu atvaļinājumu tā, lai kopā būšana un saturīga laika pavadīšana vasarā palīdzētu bērnam no bērndārznieka kļūt par skolēnu. 

«Pirmsskolas izglītības iestāžu grupu komplektāciju jaunajam, 2019./2020., mācību gadam uzsāksim maijā, un vecāki, kuru bērniem tiks piešķirta vieta kādā no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, saņems Jelgavas Izglītības pārvaldes uzaicinājumu. Jauno audzēkņu uzņemšana katrā pašvaldības bērnudārzā sāksies pēc individuāla grafika, bet ne vēlāk kā 2. septembrī. Tas ir atkarīgs no grupu piepildījuma vasaras periodā un pedagogu atvaļinājumiem. Piemēram, «Zemenītē» plāno, ka pakāpeniska jauno audzēkņu uzņemšana varētu sākties jau jūlijā,» tā S.Joma.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti