Meklēšanas forma

Lietus 5 °C Mērens vējš, 7 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Viena 7. klase Jelgavas Centra pamatskolā jau nokomplektēta

Ritma Gaidamoviča
Pilsētas izglītības iestādēs turpinās skolēnu uzņemšana 7. klasēs – pirmajā nedēļā 7. klases jau nokomplektētas Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Spīdolas Valsts ģimnāzijā un Tehnoloģiju vidusskolā, taču pārējās skolās audzēkņu uzņemšana vēl norit. Nedēļas laikā mācībām Jelgavas Centra pamatskolas 7. klasē pieteikušies 25 skolēni, un tas nozīmē, ka viena klase jaunajā pamatskolā jau ir nokomplektēta.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka no jūnija skolas statuss un nosaukums mainās Jelgavas 3. sākumskolai, kas darbu turpina kā Jelgavas Centra pamatskola. 3. jūnijā šajā skolā sāka uzņemt izglītojamos mācībām 7. klasē. Direktora vietniece Daiga Miķelsone stāsta, ka līdz 11. jūnijam 7. klasē uzņemti 25 skolēni, galvenokārt skolas absolventi, kas izvēlējušies mācības turpināt savā skolā. «Viena septītā klase jau nokomplektēta – 18 skolēni ir mūsu skolas absolventi, bet pārējie pārnākuši no citām pilsētas izglītības iestādēm. Vislielākā aktivitāte bija vērojama pirmajās uzņemšanas dienās, kad mācībām 7. klasē pieteicās mūsu skolas absolventi. Vecāki ļoti atzinīgi novērtē iespēju bērniem turpināt mācības ierastajā vidē, turklāt tas arī ģimenēm atvieglos loģistiku, jo daudzi vecāki mūsu skolu izvēlas tāpēc, ka tā atrodas pilsētas centrā. Liela daļa bērnu pēc stundām apmeklē Jelgavas Mākslas skolu, Mūzikas skolu un «Jundu», un no mūsu skolas viņiem ir ērti tur nokļūt,» norāda direktores vietniece.

Uzņemšana 7. klasē Centra pamatskolā turpināsies visu jūniju, un iestāšanās dokumentus var iesniegt katru darba dienu no pulksten 8 līdz 16. D.Miķelsone stāsta, ka kopumā skolā plānotas divas 7. klases. «Ņemot vērā pārmaiņas – 7. klases skolēniem ir jāmācās arī ķīmija un ģeogrāfija –, šobrīd savam kolektīvam aicinām pievienoties šo priekšmetu skolotājus, tāpat mums nepieciešams matemātikas un latviešu valodas pedagogs,» tā D.Miķelsone, piebilstot, ka skolā šovasar tiks ierīkots ķīmijas un ģeogrāfijas kabinets, iegādājoties visu darbam nepieciešamo materiāltehnisko bāzi.

Izglītojamo uzņemšana 7. klasēs šobrīd ir noslēgusies Jelgavas Valsts ģimnāzijā, kas uzņēmusi 145 skolēnus, Spīdolas Valsts ģimnāzijā, kur 7. klasēs uzņemti 110 bērni, kā arī Tehnoloģiju vidusskolā, kur uzņemti 80 skolēni. Taču bērni, kuriem jāuzsāk mācības 7. klasē, vēl tiek gaidīti 4. vidusskolā, kurā dokumentus var iesniegt katru darba dienu no pulksten 9 līdz 14, 5. vidusskolā, kur dokumentus pieņem no pulksten 9 līdz 16, un 6. vidusskolā – mācībām šajā skolā var pieteikties darba dienās no pulksten 8 līdz 15. Jāpiebilst, ka 7. klasēs Jelgavas skolās šogad kopā plānots uzņemt 348 skolēnus.

Rīt, 14. jūnijā, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā un 17. jūnijā arī Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Spīdolas Valsts ģimnāzijā, 4. vidusskolā un 5. vidusskolā sāksies izglītojamo uzņemšana 10. klasēs. Pēc Jelgavas Izglītības pārvaldes datiem, šogad 10. klasēs pilsētas skolās paredzēts uzņemt 377 skolēnus.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti