Meklēšanas forma

Apmācies 0 °C Mērens vējš, 7.5 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Vidusskolu absolventi saņem centralizēto eksāmenu sertifikātus

Ritma Gaidamoviča
Šodien Jelgavas skolās sākusies centralizēto eksāmenu rezultātu un atestātu, kas apliecina vispārējās vidējās izglītības iegūšanu, izsniegšana. Dokumentus par skolas beigšanu šodien saņēma arī Jelgavas 5. vidusskolas absolventi. Klases audzinātāja Natālija Iļjina priecājas, ka visi 23 klases skolēni eksāmenus ir nokārtojuši. Padziļināta rezultātu analīze gan vēl notiks, taču, virspusēji apskatot, rezultāti esot līdzvērtīgi tiem, kādi uzrādīti visa gada garumā.

Jelgavas Izglītības pārvalde sertifikātus un atestātus šodien ir nodevusi visām pilsētas vispārējās izglītības iestādēm, kuras jau tos sākušas dalīt saviem absolventiem. Satraukums, gaidot rezultātus, šopēcpusdien valdīja Jelgavas 5. vidusskolā. «Ar visiem rezultātiem vēl detalizēti iepazīsimies, bet par savu priekšmetu – matemātiku – varu teikt: ir labāk nekā klases gada vidējā atzīme. Taču man kā klases audzinātājai būtiskākais ir tas, ka visi manējie eksāmenus ir nokārtojuši un šodien saņem atestātu,» atzīst 12. klases audzinātāja matemātikas skolotāja N.Iļjina, norādot, ka, salīdzinot ar situāciju pirms pieciem gadiem, šodienas jaunieši katrs pastiprināti strādā tajā priekšmetā, kas spēlē nozīmīgu lomu, iestājoties augstskolā. «Piemēram, Valērijai Ivanovskai ļoti svarīgs ir eksāmena rezultāts ķīmijā, jo viņa vēlas studēt medicīnu – šī jauniete eksāmenā ieguva 85 procentus; Eduardam Popovskim svarīga ir angļu valoda un viņš saņēma 90 procentus eksāmenā,» piebilst klases audzinātāja. Skolas direktore Natela Seļiščeva stāsta, ka vislabākos rezultātus no viņu skolas uzrādījusi Anastasija Parigina, kura ķīmijas eksāmenā saņēmusi 96 procentus, bioloģijā – 91, latviešu valodā – 86, matemātikā – 85 un angļu valodā – 79 procentus. Viņa plāno studēt medicīnu.

Lielākā daļa uzrunāto Jelgavas 5. vidusskolas beidzēju jau zina, ar ko saistīs nākotni, kurp tālāk dosies mācīties vai vismaz virzienu noskatījuši, bet ir arī atsevišķi absolventi, kas savu izvēli vēl tikai izdarīs, jo esot bijis svarīgi zināt eksāmenu rezultātus. Pilnīgi skaidrs, ka studēs medicīnu, ir V.Ivanovskai, tikai šobrīd viņa ir dilemmas priekšā, kurā augstskolā stāties – Rīgas Stradiņa universitātē vai Latvijas Universitātē. «Seši gadi – vispārējā medicīna un pēcāk tikpat vēl izvēlētais novirziens. Šobrīd skatos uz ķirurgiem, bet mācību procesā jau viss var mainīties. Kāpēc tāda izvēle? Tam ir vairāki apsvērumi – mana māsa šobrīd ir devītajā kursā un mācās par reanimatologu, es apmeklēju Latvijas Universitātes Jauno mediķu skolu, lai pārliecinātos, ka mani šī nozare saista, bet pēdējais grūdiens tam, ka šī izvēle būs īstā, bija Ēnu diena Jelgavas pilsētas slimnīcā, kur vēroju vairākas operācijas,» stāsta Valērija, priecājoties, ka ķīmijas eksāmenā vērtējums ir 85 procenti. «Man izdevās! Tas bija pats svarīgākais eksāmens, lai varētu iestāties mediķos.»

Viņas klasesbiedrene Diāna Bobriševa-Gončaruka, vērtējot savus eksāmenu rezultātus, atzīst: vienmēr var būt labāk. Viņa nolēmusi izmantot Zinātniski pētniecisko darbu konkursā izcīnīto iespēju un rudenī sākt studijas LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātē budžeta grupā ārpus konkursa. «Mani saista datorzinības un programmēšana. Mērķtiecīgi izstrādāju arī divus zinātniski pētnieciskos darbus šajā jomā. Vienu par to, kā ar 3D modelēšanas starpniecību saglabāt vēstures objektus, un otru – par hologrammām kā sazināšanās veidu. Mani darbi tika novērtēti un saņēmu budžeta vietu LLU, kas ir ļoti nozīmīga balva, jo studijas vienu gadu manis izvēlētajā programmā maksā 1400 eiro, un tas ir dārgi,» atzīst Diāna.

Detalizētu datu apkopojumu un analīzi par pārbaudījumu rezultātiem pilsētā kopumā Izglītības pārvalde sola vasaras otrajā pusē. Taču pēc pārvaldes datiem, 12. klases eksāmenus mūsu pilsētā šogad kārtoja 526 vidusskolēni. Diemžēl septiņi divpadsmitie matemātikas un viens latviešu valodas eksāmenā nav sasnieguši piecu procentu robežu – līdz ar to viņi eksāmenu nav nokārtojuši un nesaņem vidusskolas beigšanas dokumentu. Viņi eksāmenu atkārtoti varēs kārtot nākamgad.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Līvija attēls

No visas sirds apsveicu 5. vidusskolas skolēnus un viņu skolotājus ar labajiem eksāmenu rezultātiem!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti