Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -3 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Trīs LLU studentēm piešķir Kārļa Ulmaņa stipendiju

Ritma Gaidamoviča
1. septembrī Dobeles novada muzejā «Pikšas» tika atzīmēta bijušā Valsts prezidenta un Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa 142. dzimšanas diena. Tradicionāli šajā dienā stipendiju apliecības saņēma LLU studenti, kuri veicot zinātniski pētniecisko darbu, pildot sabiedriskus pienākumus un studējot ar labām un teicamām sekmēm, kļuvuši par K.Ulmaņa stipendiātiem.

Kā informē LLU, šogad par K.Ulmaņa stipendiātēm kļuva trīs studentes: Amanda Bernharde, Rita Kaķe un Līga Mediņa. Viņas piepulcējušās tiem 104 K.Ulmaņa stipendiātiem, kuri stipendijas kā LLU studenti saņēmuši jau kopš 20. gadsimta 90. gadu sākuma. Jaunajām stipendiātēm stipendiju apliecības «Pikšās» pasniedza LLU rektore Irina Pilvere un LLU Padomnieku konventa pārstāvis Armands Krauze.

L.Mediņa ir Vides un būvzinātņu fakultātes profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas «Zemes ierīcība un mērniecība» 2. kursa studente. Viņa ir no Līvbērzes pagasta, kur palīdz piemājas saimniecībā «Mediņi». Stipendiāte mācījusies Jelgavas Valsts ģimnāzijā un LLU studē ar ļoti labām sekmēm, uzrādot vidējo atzīmi 9,3 balles, aktīvi piedalās dažādos LLU pasākumos, apmeklējusi LLU sadarbības augstskolas Baltijas valstīs, savukārt skolas laikā bijusi Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēnu prezidente un volejbola komandas dalībniece. Stipendijas konkursā L.Mediņa piedalījusies, izstrādājot pētījumu «Kārļa Ulmaņa dzīves un piemiņas vietas», kurā izpētīja un apkopoja daļu no K.Ulmaņa dzīves un piemiņas vietām, kā arī izstrādāja interneta vietni, kurā iespējams ievietot informāciju par piemiņas vietām. «Vēlmi uzzināt par Kārļa Ulmaņa dzīves un piemiņas vietām raisīja fakts, ka pati savu mūžu esmu pavadījusi piecu kilometru attālumā no Ulmaņa dzimtajām mājām, kā arī saskatu līdzību viņa uzskatos ar savējiem,» par tēmas izvēli stāsta studente.

A.Bernharde ir Lauksaimniecības fakultātes profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas «Lauksaimniecība» 2. kursa studente. Viņa ir no Īslīces pagasta un vidējo izglītību ieguva Bauskas 2. vidusskolā. Lauksaimniecība ir Amandas sirdslieta, un paralēli studijām viņa strādā saimniecībā. Vidējā atzīme studijās – 7,3 balles. Startējot stipendijas konkursā, viņa izstrādāja pētījumu «Kārlis Ulmanis un saimnieciskais uzplaukums 30. gadu otrajā pusē; objektīvie un subjektīvie faktori», kurā Amanda atklāja K.Ulmaņa ieguldījumu Latvijas attīstībā un pētīja saimniecisko uzplaukumu un tā devumu dažādiem sabiedrības slāņiem.

Savukārt R.Kaķe ir Pārtikas tehnoloģijas fakultātes 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas «Pārtikas produktu tehnoloģija» 4. kursa studente. Viņa ir no Skrīveru novada un savulaik beigusi Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu. LLU Rita studē, uzrādot vidējo atzīmi 7,95 balles. 2016. gadā stipendiāte aktīvi sāka darboties fakultātes pašpārvaldē – piedalījās dažādos pasākumos, sēdēs, darbības pilnveidošanā un radošajās aktivitātēs. Rita pieteikumā norādījusi, ka stipendija sniegs papildu motivāciju gan studiju procesā, gan ārpus tā. «Ar tās palīdzību varēšu ieguldīt laiku un resursus sevis pilnveidošanā, apmeklējot dažādas apmācības un konferences,» atklāj Rita. Pretendējot uz stipendiju, Rita veica pētījumu «Kārļa Ulmaņa dzīves un piemiņas vietas Latvijā» ar mērķi apkopot un analizēt informāciju par K.Ulmaņa dzīves un piemiņas vietām Latvijā, kā arī iedzīvotāju interesi par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu. Savukārt darba pētnieciskajā daļā stipendiāte veica aptauju un iegūto datu analīzi, bet pēc tam veica datu salīdzināšanu ar Latvijas Kultūras akadēmiju.

K.Ulmaņa stipendija ir LLU izveidota stipendiju programma, lai atbalstītu izcilus studentus, kuriem ir labas sekmes studijās, aktīva sabiedriskā darbība un kuri pievērsušies zinātniski pētnieciskā darba izstrādei par K.Ulmaņa dzīves un darbības laiku. Stipendija tiek piešķirta uz 10 mēnešiem, un tās apmērs ir 190 eiro mēnesī.

Foto: no LLU arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru