Meklēšanas forma

Lietus 12 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 15. SeptembrisVārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Studijas LLU šodien sāk 966 pirmkursnieki

Ritma Gaidamoviča
Šodien sākas jaunais mācību gads. Jelgavas pils pagalmā šorīt uz svinīgo imatrikulācijas aktu pulcējās LLU 1. kursu studenti. Pavisam šogad LLU studentu saimei pievienojas 966 studenti, no tiem 703 jaunieši sāk pilna laika bakalaura studijas kādā no astoņām universitātes fakultātēm, bet pārējie studenti studēs pilna laika maģistratūrā.

«Ļoti ceru, ka jūs mūsu universitātē gūsiet ne tikai zināšanas, bet būsiet arī aktīvi un izmantosies visas tās iespējas, ko piedāvā studentu dzīve, un pēc zināma laika, ar jūsu pūlēm, iegūsiet labu augstāko izglītību ar pievienoto vērtību. Lai jums veicas šajā zināšanu ceļā. Atcerieties, ka zināšanas ir drēbes, kas vienmēr ir modē, zināšanas ir kāpnes uz interesantām iespējām, zināšanas ir recepte jaunu noslēpumu atklāšanai, zināšanas ir spēks bez kura nav iespējama attīstība,» jaunos LLU studentus šorīt Jelgavas pils pagalmā sveica LLU rektore Irina Pilvere.

Visvairāk studentu pilna laika studijās šogad ir Meža fakultātē – 99, kurai seko Tehniskā fakultāte un Vides un būvzinātņu fakultāte – katrā 97 studenti, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte – 90 studenti, Informācijas tehnoloģiju fakultāte – 89, Veterinārmedicīnas fakultāte – 86, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte – 73 studenti un Lauksaimniecības fakultāte – 72 studenti. Jāpiebilst, ka LLU šogad studijas uzsāks ap 60 ārvalstu studentu – lielākā daļa studiju programmā «Veterinārmedicīna».

Tāpat universitātes saimei pievienojušies 44 jaunie kolēģi – mācībspēki, kuriem šis studiju gads būs pirmais darba gads LLU.

Jaunos studentus klātienē šorīt sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, vēlot studentiem pieņemt daudzos izaicinājumus, kas viņus sagaida studiju laikā Jelgavā. «Pilsēta gaida katru jaunu ideju un skatījumu, jo Jelgava ir pilsēta izaugsmei. Lepojaties ar to, ka esat LLU studenti, ka studējat Jelgavā, kas ir studentu galvaspilsēta. Lai jūsu darbi un idejas ir vērstas uz jūsu, jūsu ģimeņu, pilsētas un arī Latvijas kopējo attīstību,» tā A.Rāviņš, sakot lielu paldies universitātei, kas trīs iepriekšējos mācību gadus savās mājās – Jelgavas pilī – uzņēma arī Jelgavas Valsts ģimnāziju. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Jelgavas Valsts ģimnāzija vakar, 1. septembrī, jauno mācību gadu uzsāka savā rekonstruētajā skolā Mātera ielā 44.  

Pēc svinīgās ceremonijas studenti un mācībspēki tika aicināti piedalīties 2012. gadā aizsāktajā tradīcijā – Akadēmiskā ceļa veidošanā, kur gājēju celiņā tika guldīta 30x30 centimetrus liela bruģakmens plāksne ar gada skaitli. Akadēmiskais ceļš kalpo gan kā simbols izaicinājumiem un šķēršļiem ceļā uz augstāko izglītību, gan kā vieta, kur pēc gadiem satikties un salidojumos gremdēties atmiņu stāstos.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti