Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no A-DA
Pirmdiena, 2019. gada 18. NovembrisVārda dienu svin: Aleksandrs, Doloresa, Brīve

Starptautiski atzīto angļu valodas eksāmenu varēs kārtot biežāk

Ritma Gaidamoviča
Arī šogad Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC), kas ir Lielbritānijas izdevniecības «Pearson» eksaminācijas centrs, bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ir iespēja kārtot «Pearson» eksāmenu angļu valodas prasmju novērtēšanai un saņemt starptautiski atzītu sertifikātu. 2019. gadā šāda iespēja tiek piedāvāta septiņos dažādos datumos.

ZRKAC iespējams kārtot divu veidu eksāmenus: vispārējās angļu valodas eksāmenu «Test of General English» jauniešiem un pieaugušajiem, kas būs noderīgs valodas prasmes līmeņa apliecināšanai studijām un darbam ārzemēs vai starptautiskā kompānijā, un «Pearson Test of English for Young Learners», kas paredzēts skolēniem vecumā no sešiem līdz 12 gadiem.

«Angļu valodas eksāmens pieaugušajiem un vidusskolēniem ietver valodas prasmju pārbaudi kādā no sešiem līmeņiem – no A1, kas ir zemākais, līdz C2 līmenim –, un iegūtais sertifikāts ir angļu valodas zināšanas apliecinošs dokuments Latvijā un ārvalstīs, turklāt tam nav noilguma. Būtiski uzsvērt, ka eksāmenu var kārtot vidusskolēni jau no 10. klases un, saņemot starptautiski atzīto sertifikātu, viņiem vidusskolas noslēgumā nebūs jākārto eksāmens angļu valodā. Ministru kabineta noteikumi pieļauj, ka starptautiskā eksāmena rezultāti ir pielīdzināmi valsts pārbaudes darbam. Tas gan ir tikai tādā gadījumā, ja eksāmens nokārtots vismaz B2 līmenī,» stāsta ZRKAC direktores vietniece Skaidrīte Bukbārde, šo pārbaudes darbu īpaši iesakot kārtot jauniešiem, kuri pēc vidusskolas absolvēšanas plāno studēt ārzemēs. «Ir diezgan daudz ārzemju izglītības iestāžu, kas prasa starptautiski atzītu sertifikātu, un šī ir iespēja savlaicīgi to iegūt. Zinām, ka šāda kārtība ir Dānijā, Zviedrijā, arī Lielbritānijā,» piebilst S.Bukbārde. Tāpat sertifikāts paplašina iespējas ikvienam, kurš vēlas apliecināt savu angļu valodas kompetenci, plānojot karjeru un profesionālo izaugsmi. S.Bukbārde gan norāda, ka tagadējie divpadsmitie šo iespēju vairs nevar izmantot, jo dokumentu sakārtošana ir laikietilpīgs process un līdz angļu valodas eksāmenam, kas notiks jau martā, nevarēs saņemt rezultātus.

Eksāmens sastāv no divām daļām – rakstiskās un mutiskās. Rakstiskās daļas uzdevumu izpildes novērtēšanu veic eksaminētāji Lielbritānijā, savukārt mutiskās daļas novērtēšanu veic gan akreditēti ZRKAC, gan Lielbritānijas eksaminētāji. Eksāmenā tiek vērtētas klausīšanās, lasīšanas, runāšanas un rakstīšanas prasmes, kā arī  vārdu krājums un gramatisko struktūru pārzināšana.

6–12 gadus veci bērni var kārtot eksāmenu «Pearson Test of English for Young Learners», kam ir četri līmeņi. Pārbaudījums sastāv no rakstiskās un mutvārdu daļas, un arī tiek novērtētas visas valodas prasmes – lasīšana, klausīšanās, rakstīšana un runāšana.

«Līdz šim eksāmenu varēja kārtot trīs reizes gadā – maijā, jūnijā vai decembrī, taču šogad papildināti pārbaudes darbu norises laiki,» stāsta S.Bukbārde. 2019. gadā angļu valodas eksāmens notiks 23. februārī, 30. martā, 18. maijā, 22. jūnijā, 12. oktobrī, 16. novembrī un 14. decembrī.

S.Bukbārde norāda, ka eksāmena norises laiki ir vienoti visās pasaules valstīs. Ņemot vērā to, ka eksāmena materiāli tiek sagatavoti un saņemti no Lielbritānijas, interesentiem eksāmenam jāpiesakās piecas sešas nedēļas pirms izvēlētā eksāmena datuma.

Skolēniem maksa par pārbaudes darbu ir no 70 līdz 84 eiro, pieaugušajiem – no 100 līdz 180 eiro atkarībā no eksāmena līmeņa. Plašāk par eksāmenu var uzzināt ZRKAC mājaslapā www.zrkac.lv vai arī sazinoties ar ZRKAC direktores vietnieci S.Bukbārdi pa e-pastu skaidrite.bukbarde@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 63012157.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru