Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

Starptautiskā sociālo zinātņu reitingā LLU iekļūst starp pasaules labākajām universitātēm

www.jelgavasvestnesis.lv
Publiskots «Times Higher Education» veidotais «Pasaules universitāšu reitings 2020» sociālo zinātņu jomā, kurā starp 720 pasaules labākajām universitātēm nosaukta arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU). Reitingā iekļautās universitātes veido aptuveni piecus procentus no visām augstākās izglītības iestādēm pasaulē.

720 universitāšu konkurencē LLU reitingā ieguvusi pozīciju grupā «601+», kurā apkopotas reitingu noslēdzošās 119 universitātes. Precīza LLU pozīcija reitingā nav zināma, jo sarindoti tiek tikai pirmo 100 universitāšu studiju virzienu vērtējumi un tālākās augstskolas tiek uzskaitītas alfabēta secībā pa grupām. Reitingā kā otra Latvijas pārstāve iekļuvusi arī Latvijas Universitāte, kas arī atrodas «601+» rezultātu grupā.

Sociālo zinātņu reitings ir daļa no kopējā «Times Higher Education» universitāšu reitinga, kura rezultāti tika publiskoti septembrī. Sociālajās zinātnēs vērtētas augstākās izglītības un pētniecības iestādes, kuru darbības virzieni saistīti ar komunikācijas un mediju studijām, politiku un starptautiskajām studijām, socioloģiju un ģeogrāfiju. Sociālo zinātņu virziens ir viens no trijiem studiju un zinātnes virzieniem LLU, līdztekus inženierzinātnēm un biozinātnēm. Sociālajās zinātnēs studijas galvenokārt īsteno LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, piedāvājot iegūt augstāko izglītību gan socioloģijā, gan ekonomikā un vadībā, kā arī īstenojot starpdisciplinārus pētījumus.

«Pasaules universitāšu reitings 2020» ir šobrīd plašākais pasaules labāko universitāšu saraksts, vērtējot aptuveni 1400 universitātes no 92 valstīm un to programmas. Reitingā universitātes vērtētas pēc pieciem kritērijiem: studiju vide, zinātnes apjoms un tās reputācija, citējamība jeb zinātnes ietekme, starptautiskais profils un ienākumi no nozares.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka LLU šogad pirmoreiz iekļuva arī «Times Higher Education» vispārējā 1400 pasaules labāko universitāšu reitingā, kur ierindojās «1001+» grupā. Visaugstākos vērtējumus universitāte guva zinātnē (714. vieta) un zināšanu pārnesē (914. vieta). Tāpat LLU tika iekļauta arī inženierzinātņu un tehnoloģiju jomai veltītā reitingā, kurā tā ierindojās «801+» reitinga grupā.

Jāpiebilst, ka starptautiski kopš 2018. gada marta LLU pazīstama ar nosaukumu Latvia University of Life Sciences and Technologies.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti