Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Spīdolas Valsts ģimnāzija iekārtojas jaunajās telpās

Jana Bahmane
Gatavojoties mācību gadam, ko Spīdolas Valsts ģimnāzijas kolektīvs sagaidīs jaunās telpās Sarmas ielā 2, šobrīd aktīvi norit pārvākšanās process – iekārtojot jauno mācību vidi, no ēkas Mātera ielā 30 tiek pārvestas mēbeles un mācību aprīkojums.

Spīdolas Valsts ģimnāzijas pārcelšanos uz Sarmas ielu 2 paredz Jelgavas izglītības attīstības stratēģija 2019.–2025. gadam, kurā viens no mērķiem ir skolu tīkla sakārtošana pilsētā. Telpas Mātera ielā attiecībā pret skolēnu skaitu ģimnāzijai bija par šauru, tādēļ līdz ar jauno mācību gadu izglītības iestāde sāks darbību plašākā ēkā.

Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece administratīvi saimnieciskajā darbā Ilze Miezīte stāsta, ka jaunās telpas tiek iekārtotas pa mācību blokiem. Tā skolas 1. stāva mazajā gaitenī būs dabaszinātņu bloks, bet lielajā gaitenī – matemātikas kabineti un skolas administrācija; 2. stāvā būs latviešu valodas kabinetu bloks, kā arī vēstures, politikas, kulturoloģijas kabineti un datorklases; ēkas 3. stāvā tiek ierīkots svešvalodu bloks. «Plašās telpas padarīs ērtāku mācību procesu. Ja agrāk, piemēram, vairākiem valodu skolotājiem nācās dalīt vienu kabinetu, visu laiku nēsājot līdzi savas mantas un mācību materiālus, tad tagad katram būs atsevišķs kabinets. Savas telpas nebija arī dabaszinātņu skolotājai Agijai Lācei, kura mācību stundas vadīja skolas aktu zālē, un dažkārt bija problemātiski mācību stundu norisi salāgot ar citiem zālē notiekošiem pasākumiem,» skaidro I.Miezīte.

Jaunnedēļ skolā plānots uzsākt nelielus remontdarbus – remonts paredzēts 1. stāva foajē, topošajā bioloģijas kabinetā, kas tiks izveidots, apvienojot trīs telpas, tāpat plānots izveidot papildu tualešu telpas, jo tualešu skaits skolā, kā norāda I.Miezīte, šobrīd ir nepietiekams. «Protams, liels ieguvums ir arī sporta zāle – iepriekšējā ēkā mums tādas nebija –, un šovasar tur tiks slīpēta un krāsota koka grīda. Tāpat esam ieguvuši plašāku ēdnīcu, un arī skolas parlamentam būs sava telpa, ko iekārto paši parlamenta dalībnieki. Šajā ēkā ir arī par trīsdesmit kvadrātmetriem plašāka aktu zāle nekā Mātera ielā, turklāt ar ļoti labu flīģeli,» tā viņa, uzsverot, ka jaunajās telpās pieejams arī aprīkots puišu darbmācības kabinets.

Skolas pārvākšanās procesā piedalās esošie un topošie skolēni, skolas tehniskais personāls un viņu ģimenes, absolventi, pedagogi un brīvprātīgie. «Piemēram, matemātikas skolotāja Margita Jirgensone kosmētisko remontu savā kabinetā veica kopā ar ģimeni, tāpat savu kabinetu kopā ar skolēniem un viņu vecākiem remontēja latviešu valodas un literatūras skolotāja Antra Latiša. Esmu ļoti pateicīga mūsu dežurantiem un sargiem, kuri pārvākšanās procesā iesaistīja ģimenes. Divas dienas mums palīdzēja arī zemessargi,» tā I.Miezīte. Viņa norāda, ka vairāki interesenti atsaucās pēc vietnē «Facebook» publicētā skolas aicinājuma iespēju robežās palīdzēt pārvākšanās procesā. «Galdus un krēslus varam pārvietot pašu spēkiem, bet skapji ir par smagu, tādēļ uzrunājām Latvijas Nacionālos bruņotos spēkus – plānots, ka jaunnedēļ mums pievienosies karavīri,» norāda direktores vietniece administratīvi saimnieciskajā darbā, izsakot pateicību ikvienam, kas atbalsta skolas kolektīvu.

Foto: Raitis Supe/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Šaubos attēls

Šaubos, ka šim stāstam būs laimīgas beigas. Mācību gada vidū bērniem paziņot, ka tiks slēgtas viņu otrās mājas-skola-, iezīmē diezgan tumša perioda sākumu Latvijas socialajā klimatā.
Lietotāja Inese attēls

Ja Jūs , spīdolas absolventi un administrācija, zinàtu, kā jūsu laimīte sāp 600 Jelgavas ğimenēm un to 660 bērniem, ko izmeta ārā no savām mājām lai gādātu šīs plašās un koptas telpas Jums :((((((
Lietotāja Latviete attēls

Inese, vienīgie ,kuri priecājās par šo notikumu ir skolu valde un pilsētas dome, jo beidzot Spīdolas skolu dabūja prom no centra un pataisīja par grēkāžiem, kuri atņēma bērniem skolu! Neviens no Spīdolas neaplaudēja par šo "izcilo" izglītības eksperimentu!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti