Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 7.3 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Spīdolas absolvente piedalās pasaules skolu debašu čempionātā

www.jelgavasvestnesis.lv
Latvijas skolu debašu izlase, kuras sastāvā bija arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas absolvente Kristiāna Kalniņa, no 17. līdz 27. jūlijam piedalījās pasaules skolu debašu čempionātā Zagrebā, Horvātijā.

Latvijas Debašu asociācijas «QUO Tu domā?» projektu vadītāja Sintija Tarasova informē, ka pasaules skolu debašu čempionāts pulcēja vairāk nekā 600 dalībnieku. Starp 64 dalībvalstīm pirmo reizi bija arī Latvijas komanda. Mūsu valsti čempionātā pārstāvēja pieci debatētāji – Maija Ziemele no Liepājas, K.Kalniņa, Anna Zapletina no Jūrmalas, Roberts Kustavus un Ispirs Haradžanjans no Rīgas –, bet komandu turnīram trenēja Tomass Simpsons – Kembridžas Universitātes absolvents un pasaulē atzīts debatētājs. S.Tarasova piebilst, ka Latvijas lielākais panākums čempionātā ir tas, ka R.Kustavus tika atzīts par vienu no čempionāta labākajiem runātājiem kategorijā «Angļu valoda kā svešvaloda».

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas absolvente K.Kalniņa stāsta, ka debatēs piedalās tikai gadu un šis bijis viņas desmitais debašu turnīrs, kurā gūta visneatsveramākā pieredze. «Lielākie ieguvumi – jauna pieredze un jauni draugi. Man tika dota lieliska iespēja pārbaudīt savas spējas un apliecināt savas zināšanas. Lai piedalītos debatēs, ir jābūt ļoti inteliģentam un zinošam. Debatēs tu apliecini, cik intelektuāli bagāts tu esi un spēj iesaistīties sarunās, paust savu viedokli par jebkuru tēmu,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv saka K.Kalniņa, piebilstot, ka, piemēram, viena no tēmām, par kuru jauniešiem bija jādebatē, bija par Ķīnas plānu izvilkt citas valstis no nabadzības, vai arī par to, vai vajadzētu atļaut attīstīt letālus autonomos ieročus. K.Kalniņa min, ka grūtāku šo uzdevumu padara tas, ka debates notiek angļu valodā. «Pluss ir tāds, ka, pateicoties dalībai dažādos debašu turnīros, šobrīd brīvi runāju angļu valodā, un tas man noteikti noderēs arī turpmāk studijās un dzīvē,» atzīst K.Kalniņa. Jāpiebilst, ka viņa šovasar absolvēja Jelgavas Spīdolas ģimnāziju un studijas turpinās Tallinas universitātē, studējot audio vizuālo mediju mākslu. 

Pasaules skolu debašu čempionāts ir prestižākais debašu čempionāts jaunajiem debatētājiem, kas šogad pulcēja līdz šim lielāko komandu skaitu čempionāta vēsturē – nacionālās izlases no 64 pasaules valstīm. Čempionātā komandas sacentās, debatējot par dažādiem sabiedrībā aktuāliem jautājumiem – sākot ar filozofiska rakstura tēmām, beidzot ar tēmām par ģeopolitiskajām aktualitātēm. S.Tarasova piebilst, ka šis bija pirmais gads čempionāta vēsturē, kad finālā tikās Indijas un Ķīnas komandas. Ar viena tiesneša balss pārākumu (5:4) par pasaules čempioniem tika atzīti Ķīnas debatētāji.

Jāpiebilst, ka Latvijas skolu debašu izlases dalību prestižajā pasaules skolu debašu čempionātā Horvātijā atbalstīja arī Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru