Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no A-DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Skolu godina ar absolventu stundu, Gada balvām un mākslas izstādi

Jana Bahmane
Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas saime šodien vienojās ilggadējā skolas tradīcijā – Spīdolas dienas pasākumā, kas aizritēja skolas vārda dienas un 29. jubilejas zīmē. Ģimnāzijā notika absolventu stunda – pie katras klases viesojās kāds skolas absolvents, Jelgavas kultūras namā atklāta ģimnāzijas mākslas studijas dalībnieku izstāde «Duets», kā arī tradicionāli pasniegtas skolas Gada balvas.

Absolventu stundā skolēnus uzrunāja gan bijušie Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni, kuri vēl studē, gan arī dažādu jomu speciālisti. «Šī skola – īpaši šeit iegūtā vidējā izglītība – ielika pamatus manai profesionālajai attīstībai. Es pat varētu teikt, ka vidusskolai manā dzīvē bija lielāka nozīme nekā augstskolai. Esmu ļoti pateicīgs saviem pedagogiem!» tā Spīdolas Valsts ģimnāzijas pirmā izlaiduma absolvents Andris Vītols, kurš šobrīd ir jurists un strādā valsts pārvaldē. Viņš norāda, ka joprojām uztur kontaktus ar skolasbiedriem, gan komunicējot kopīgā WhatsApp grupā, gan arī organizējot kopīgas tikšanās. Savukārt ģimnāzijas absolvente klīniskā psiholoģe Laila Aksjonenko, kura ģimnāziju absolvēja 2008. gadā, norāda, ka šī izglītības iestāde viņai iemācīja nebaidīties riskēt, noticēt sev un tam, ka var sasniegt visu, ja iegulda darbu. «Es lepojos ar savu skolu un sekoju līdzi tās panākumiem,» papildina L.Aksjonenko. Tāpat absolventu vidū, kuri šodien ciemojās savā skolā, bija absolvente, kura šobrīd dzīvo Vjetnamā un strādā kriptovalūtas maiņā, Korejas vēstniecības Rīgā pārstāvis, medicīnas un ainavu arhitektūras studenti un citu jomu pārstāvji.

Tradicionāli skolas vadība pasniedza arī Spīdolas Gada balvas. Gada skolotāja titulu šogad ieguva latviešu valodas un literatūras skolotāja Antra Latiša. Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Elīna Apsīte norāda, ka A.Latiša katru gadu ir titula «Gada skolotājs» nominantu vidū – pedagoģe skolā ir mīlēta. Par Gada skolēnu atzīts 12. klases audzēknis Viesturs Gedvils. «Viesturs ir piedalījies daudzās dabaszinātņu olimpiādēs, un viņa pētnieciskie darbi guvuši augstu novērtējumu. Viesturs arī aktīvi iesaistās mūsu skolas dzīvē,» Gada skolēna titula ieguvēju raksturo E.Apsīte. Par gada klasi atzītas trīs – 12.soc., 12.kom. un 8.kom. klase. Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas Gada ģimene šoreiz ir Skudru ģimene, kas līdzdarbojas skolas dzīvē, kā arī atbalsta skolas parlamenta jauniešus dažādu pasākumu organizēšanā. Savukārt titulu «Gada vecāks» ieguvusi Iveta Bumbiere, aktīva vecāku padomes dalībniece. Spīdolas Valsts ģimnāzija šodien pateicās arī Gada sadarbības partnerim – Jurim Sīlim un «Jelgavas tipogrāfijai». «Juris Sīlis atbalsta mūsu skolas komercnovirziena skolēnus, gan sniedzot tiem prakses iespējas, gan arī esot mentors dažādos projektos,» tā E.Apsīte. Bet Gada tehniskais darbinieks šoreiz ir Ludmila Osadčaja.

Titulu «Gada absolvents» skola piešķīra Mārtiņam Robežniekam, kurš šogad saņēma arī Draudzīgā aicinājuma medaļu par izciliem sasniegumiem starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē. Jāpiebilst, Draudzīgā aicinājuma medaļa piešķirts arī skolas pedagoģei Intai Jorniņai un Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolas muzeja pedagoģei Laimai Ozoliņai.

Šodien Jelgavas kultūras nama 1. stāva foajē atklāta Spīdolas Valsts ģimnāzijas mākslas studijas dalībnieku izstāde «Duets», kurā izglītības iestādes skolēni un absolventi gleznošanas un grafikas tehnikās pauž savu skatījumu uz dueta izpausmi dzīvē, dabā un cilvēkā. Mākslas studijas vadītāja Dace Lejēja stāsta, ka izstādē skatāmi 11 skolas absolventu darbi, bet pārējo darbu autori ir skolēni. «Studijā mēs nepārtraukti esam duetā – šeit skolas audzēkņi satiekas ar absolventiem, viens no otra mācās,» vērtē D.Lejēja. Izstāde kultūras namā apskatāma līdz 28. februārim.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti