Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.6 m/s no DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Skolēniem šī diena – drošībai!

Ģirts Pommers
Šodien Jelgavas Sporta hallē pilsētas izglītības iestāžu 4. klašu skolēni piedalās bērnu drošības pasākumā «Viena diena drošībai», kuru šogad organizē AS «Sadales tīkls», sadarbojoties ar Jelgavas domi, Jelgavas Izglītības pārvaldi, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policiju un Valsts Izglītības satura centru. Pulksten 10 sākās drošības aktivitātes 12 kontrolpunktos, kuros skolēniem bija iespēja uzzināt atbildes uz dažādiem sadzīviskiem drošības jautājumiem, kā arī pārbaudīt savas zināšanas praktiski.

Pasākuma atklāšanā gan AS «Sadales tīkli» valdes loceklis Signis Rīns, gan Pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītājs Gints Reinsons klātesošajiem norādīja, ka šodien iegūtās zināšanas būs noderīgas visa mūža garumā un tās būtu vēlams nodot saviem draugiem un vecākiem. Pirms aktivitātēm katrai klasei tika iedota uzdevumu lapa, kurā jāsavāc visu 12 kontrolpunktu zīmogi.

Organizatori tiešām parūpējušies, lai kontrolpunkti skolēniem būtu interesanti un noderīgi. Piemēram, Latvijas Interneta asociācijas «Net-Safe Latvia» Drošāka interneta centrs skolēniem pastāstīja par interneta paroļu drošību, kā arī atklāja, kā droši sērfot tīmeklī, bet Patērētāju tiesību aizsardzības centra kontrolpunktā varēja uzzināt par drošību uz piepūšamajām atrakcijām un batutiem. «Pirms tam nezināju, ka uz batuta nedrīkst lēkāt divatā un bez sētas. Arī pašam ir gadījies gūt traumu, jo, mēģinot izpildīt uz batuta salto, izkritu no tā un izmežģīju roku. Vēl man jaunums bija vairāki satiksmes drošības noteikumi, ja tos neievēro, var notikt liels negadījums,» tā Jelgavas 1. internātpamatskolas 4. klases skolnieks Endijs Vanags.

Savukārt Jelgavas 4. vidusskolas 4.d klases skolniecei Lienei Šurmai visinteresantākā šķita no Neatliekamās medicīniskās palīdzības centra iegūtā informācija. «Apmēram zināju, kā ir jāveic elpināšana, taču man jaunums bija tas, ka cietušajam ir jāatgāž galva un jāpārbauda elpceļi. Dakteri ļoti interesanti stāstīja un atbildēja uz visiem maniem jautājumiem.» Lienes skolotāja Ilga Martinsone sarunā ar portālu www.jelgavasvestnesis.lv atzina, ka šādi pasākumi skolēniem ir ļoti nozīmīgi. «Bērni ne tikai daudz ko uzzina jaunu, bet arī atkārto jau uzkrātās zināšanas. Protams, ka lieliski ir tas, ka šo visu var pārbaudīt praksē. Tiešām ļoti vērtīga diena – bērniem ļoti interesē ugunsdzēsēju stacija un policijas stacija.»

Savukārt pie Sporta halles ieejas mājīgi bija iekārtojies Latvijas mežu galvenais aizstāvis Cūkmens, kurš skolēniem pie speciāli izveidotas kartes piedāvāja sameklēt meža iemītniekus pēc kāda alfabēta burta. Rindā pie aktivitātes gaidīja Jelgavas 5. vidusskolas skolnieks Ariels Mitjurņikovs, kurš atzinīgi vērtē «Latvijas dzelzceļa» kontrolpunktā iegūto informāciju. «Tagad zinu, kurās vietās var šķērsot dzelzceļa sliedes, agrāk pat par to nebiju aizdomājies. Tāpat jābūt uzmanīgam dzelzceļa tuvumā, nedrīkst klausīties austiņās skaļi mūziku, jo var nedzirdēt, kad vilciens tuvojas.»

Jāatzīmē, ka tās klases, kas būs savākušas visas atzīmes, dienas noslēgumā piedalīsies izlozē. Galvenā balva būs organizatoru sarūpēta klases ekskursija uz Rīgu, kuras laikā būs iespēja apmeklēt Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeju un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Aktivitātes Sporta hallē notiks līdz pat pulksten 15.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti