Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Skolēni konkursā demonstrē skatuves runas prasmi

www.jelgavasvestnesis.lv
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) aizvadīts Jelgavas 1.–6. klašu skolēnu skatuves runas konkurss, kas kopumā pulcēja 38 pilsētas izglītības iestāžu audzēkņus. Skolēnu runas priekšnesumos izskanēja Raiņa, Imanta Ziedoņa, Ievas Samauskas, Māra Čaklā un citu autoru darbi, informē ZRKAC.

Konkursa mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu kultūras izpratni un pašizpausmi mākslā. Tāpat tas veicina interesi par latviešu literatūras mantojumu un devumu nacionālās kultūras veidošanā, kā arī attīsta aktiermeistarību un prasmi noturēt auditorijas interesi. Skolēni bija aicināti izvēlēties literāros darbus, kuros iezīmējas temati: es pats, valoda, ģimene, mans novads/pilsēta, brīvība, tēvzeme.

Skatuves runas konkursā piedalījās Jelgavas 3. sākumskolas, 4. sākumskolas, 4. vidusskolas, 5. vidusskolas, 2. pamatskolas, 6. vidusskolas, 1. internātpamatskolas–attīstības centra un Tehnoloģiju vidusskolas 1.– 6. klašu skolēni.

Skolēnus vērtēja režisori Lolita Muižniece, Sandis Kalniņš, Aija Treija un Elīna Apsīte, nosakot laureātus trīs klašu grupās. Augstākās pakāpes diplomu 1. klašu grupā ieguva Jelgavas 4. sākumskolas skolnieki Elīza Miča, Ieva Sauka un Domeniks Maksimovs, kā arī Jelgavas 2. pamatskolas skolnieks Daņils Meņšikovs-Fiļimonovs. 2.–3. klašu grupā augstāko novērtējumu saņēma Jelgavas 4. sākumskolas 2. klases skolniece Tīna Burmistre un 5. vidusskolas 2. klases skolnieks Matvejs Šokels. Savukārt 4.–6. klašu grupā visaukstāk novērtēts Jelgavas 2. pamatskolas 5. klases skolnieks Jurijs Bokums un 6. vidusskolas 5. klases skolnieks Ruslans Androņenko.

«Esmu priecīga un lepna par abām manām skolniecēm, kuras piedalījās konkursā. Repertuāru katrai piemeklēju individuāli – bija vairāki varianti. Tekstus abas meitenes iemācījās ātri – jau nākamajā dienā -, bet ilgi gatavojāmies un slīpējām priekšnesumu,» atklāj no Jelgavas 4. sākumskolas skolotāja Amanda Siliņa. Savukārt viņas skolnieces I.Sauka un E.Miča norāda, ka konkursā piedalījās pirmoreiz, un ir priecīgas par augsto novērtējumu. «Mums patika darbi, ko skolotāja mums sameklēja,» tā 1. klases skolnieces.

Konkursa dalībnieki, kuri ieguva Augstākās pakāpes diplomus, piedalīsies reģionālajā kārtā, kas notiks 3. aprīlī pulksten 11 Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

Foto: ZRKAC

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru