Meklēšanas forma

Apmācies -3 °C Viegls vējš, 2.5 m/s no Z-ZR
Piektdiena, 2019. gada 18. JanvārisVārda dienu svin: Antons, Antis, Antonijs

Sestklasnieki sacenšas zināšanās par Jelgavu

Jana Bahmane
Šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notika konkurss 6. klašu skolēniem «Es mīlu tevi, Jelgava!», kura mērķis bija sekmēt skolēnu zināšanas par Jelgavu, tās vēsturi un kultūru. Augstākos rezultātus konkursā ieguva Jelgavas 1. internātpamatskolas komanda «Mītavnieki».

Konkurss radīts, iedvesmojoties no kanāla «TV3» raidījuma «Es mīlu tevi, Latvija!», kurā Latvijā zināmas personības sacentās zināšanās par savu valsti. Savukārt konkursā «Es mīlu tevi, Jelgava!» pilsētas skolu 6. klašu skolēni atspoguļoja savas zināšanas nevis valstiskā, bet reģionālā mērogā. Komandas četru dalībnieku sastāvā jau iepriekš bija sagatavojušas mājas darbu – prezentāciju par savu komandu, bet klātienē konkursa dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi, kas ļāva izpaust radošumu, apliecināt zināšanas par senvārdiem, pierādīt savu vērīgumu un to, cik labi viņi pazīst Jelgavu attēlos un skaitļos. «Šajā konkursā vērtējām skolēnu vērību un spēju atpazīt dažādus pilsētvides objektus. Mēs it kā labi pazīstam savu pilsētu, bet, ja kartē, piemēram, izdzēsti dažu ielu nosaukumi, nav nemaz tik viegli noorientēties, kur atrodas vietas, kam ikdienā ejam garām,» stāsta jauniešu atbalsta grupas «Jaunie līderi» koordinatore Līga Damberga. Viņa norāda, ka šī konkursa ideju izdomājuši jaunieši no «Jaunajiem līderiem».

«Mēs tiešām necerējām, ka uzvarēsim, bet par to ir īpašs prieks, jo mūsu skolotājai Dacei Ekšai šodien ir dzimšanas diena, un uzvara ir mūsu dāvana viņai,» ar smaidu teic Jelgavas 1. internātpamatskolas skolēni Elizabete, Paula, Henrijs un Roberts. Viņi atklāj, ka konkursā lielākoties paļāvušies uz intuīciju, taču vislabāk viņiem gājis uzdevumā par Noru Bumbieri, jo daudz gatavojušies, izzinot dziedātājas dzīvi un mākslinieciskās gaitas. «Mums ļoti patika arī uzdevums, kurā bija jāatpazīst dažādi Jelgavas objekti – tas bija ļoti interesanti, un mums diezgan labi gāja,» vērtē 6. klases skolnieki.

Arī 2. vietas ieguvēji, 4. sākumskolas audzēkņi, atzīst, ka viņiem vislabāk paticis uzdevums, kurā bija jāatpazīst vietas Jelgavā. «Mēs gatavojāmies pārāk daudz – gan mācību stundu laikā, gan pēc tām,» atklāj 4. sākumskolas komanda: Ksenija, Gunta, Laima un Samanta. Interesanti, ka komandas nosaukums «Jelgavas mozaīka» radies, iedvesmojoties no konkursa dalībnieces Samantas Gindras sacerētā dzejoļa, kura rindiņa «Pa gabaliņam Jelgavu lieku» kļuva par Jelgavas pilsētas svētku moto pilsētas 750. jubilejas gadā.

3. vietas ieguvējas – Jelgavas 3. sākumskolas komanda «Mītavas meitenes» – stāsta, ka visvairāk uzmanības, gatavojoties šim konkursam, viņas pievērsušas Jelgavas personībām un vietām. «Patiesībā konkursam mēs negatavojāmies ilgi, un šodien daudzus uzdevumus pildījām, paļaujoties uz savu intuīciju. Uzdevumā, kurā bija jāmin attēlos atspoguļotie pilsētas objekti, mūs nedaudz pievīla temps, jo citi dalībnieki paspēja atbildēt ātrāk,» vērtē 3. sākumskolas komandas dalībnieces Agate, Dana, Marta un Anete.

Konkursu organizēja ZRKAC jauniešu atbalsta grupa «Jaunie līderi», atbalstīja Jelgavas dome, ZRKAC, «Karameļu darbnīca», kā arī atpūtas un sporta komplekss «Zemgale».

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja ??? attēls

pārzīst Jelgavu

Pievienot komentāru