Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -7 °C Viegls vējš, 1.9 m/s no R
Sestdiena, 2019. gada 23. FebruārisVārda dienu svin: Haralds, Almants

«Putriķiem» – savas pilotražotnes

Ilze Knusle-Jankevica
Atklāts LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) Studiju un zinātnes centrs. Tajā atrodas studiju un zinātnisko laboratoriju bāze pārtikas zinātnei, kā arī nelielas pilotražotnes, kurās studentiem ir iespēja gūt izpratni par ražošanas procesu norisi un kas ir piemērotas jaunu produktu izstrādāšanai. Līdz šim tādu iespēju studentiem nebija.

Lenti, atklājot centru, pārgrieza zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Fakultātes dekāne Inga Ciproviča atklāšanā norādīja, ka būve ekspluatācijā tika nodota 2015. gada 25. augustā, kam sekoja pārvākšanās darbi un modernas zinātniskās aparatūras uzstādīšana.

Kā informē LLU, jaunā PTF studiju un zinātnes centra ēka aiz Valdekas pils tapusi kādreizējo veco noliktavu vietā. Tās būvniecība sākta 2014. gada novembrī un noslēgusies 2015. gada jūlijā. Līdz 2016. gada februārim notikusi PTF pārvākšanās un zinātniskās aparatūras uzstādīšana. Tādējādi studiju process 2015./2016. gada pavasara semestrī fakultātes īstenotajās studiju programmās sācies jau jaunajās telpās.

Divstāvu ēkas kopējā platība ir vairāk nekā 3000 kvadrātmetru. Tajā atrodas studiju un zinātnisko laboratoriju bāze pārtikas zinātnei, nelielas pilotražotnes, kurās studentiem ir iespēja gūt izpratni par ražošanas procesu norisi, bet pārtikas uzņēmēji, noslēdzot sadarbības līgumus, PTF zinātnieku vadībā var izmēģināt jaunu produktu ražošanu, kas grūti realizējama lielās ražotnēs. Pirms tam fakultāte atradās Jelgavas pilī, kur bija nepiemēroti apstākļi, lai īstenotu studiju un zinātniskās ieceres.

Būvniecības darbi notika Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētā projekta «LLU mācību infrastruktūras modernizācija» ietvaros, kura kopējās izmaksas bija 18 057 826,93 eiro. Līgumsumma par PTF ēkas būvniecību ar SIA «RCBS» bija 2 343 288,71 eiro bez PVN.

Foto: LLU

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti