Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Pilsētā turpinās skolu tīkla sakārtošana

www.jelgavasvestnesis.lv
Otrdien, 19. februārī, Jelgavas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā deputāti atbalstīja lēmumu projektus par skolu tīkla sakārtošanu pilsētā – Jelgavas pilsētas izglītības attīstības stratēģiju 2019.–2025. gadam, kā arī vairāku skolu reorganizāciju. Komitejā atbalstītie lēmumu projekti tiks skatīti Jelgavas domes sēdē 28. februārī.

Vispārējās izglītības likums nosaka, ka pašvaldībām līdz 28. februārim ir jāpieņem lēmums par vakara (maiņu) vidusskolu reorganizāciju, likvidāciju vai nosaukuma maiņu. Komitejā atbalstīts lēmuma projekts par Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas likvidāciju, to pievienojot Amatu vidusskolai. Tas nozīmē, ka no nākamā mācību gada 1. septembra visi skolas audzēkņi mācības turpinās Jelgavas Amatu vidusskolā, kas piedāvā pamatizglītības un vidējās izglītības programmas vakara vai neklātienes formā, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Tāpat atbalstīts lēmuma projekts no 1. jūnija mainīt 3. sākumskolas statusu un nosaukumu uz Jelgavas Centra pamatskola. Tas nozīmē, ka vasarā skolā sāks uzņemt audzēkņus 7. klasē, bet vēl pēc trim mācību gadiem šajā izglītības iestādē būs pirmais 9. klases izlaidums.

Lai saglabātu mazākumtautību izglītības programmas abās pilsētas daļās – gan Pārlielupē, gan centrā –, uz domes sēdi tiek virzīts arī lēmuma projekts par Jelgavas 2. pamatskolas pievienošanu 5. un 6. vidusskolai. Paredzēts, ka 2. pamatskola un 6. vidusskola tiek apvienotas pēc šī mācību gada beigām, taču katra vecāka ziņā būs izvēlēties, kurā pilsētas izglītības iestādē bērns turpinās izglītības iegūšanu. Lai maksimāli atvieglotu pārmaiņas 2. pamatskolas mazāko klašu audzēkņiem un nodrošinātu skolu tuvāk dzīvesvietai, paredzēts, ka 5. vidusskola būs gatava uzņemt visus 1.–3. klašu skolēnus kopā ar katras klases skolotāju. Tāpat skolas nākamā mācību gada 9. klašu audzēkņiem tiks piedāvāts izvēlēties vai nu 5., vai 6. vidusskolu un pāriet uz to kopā ar visu klasi un klases audzinātāju. Savukārt šā brīža 6. un 7. klašu skolēniem tiks nodrošināta iespēja mācīties tajā pašā ēkā, pievienojoties Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai. Vienlaikus ikvienam vecākam ir iespēja izvēlēties jebkuru citu pilsētas skolu.

Jāatgādina, ka skolu tīkla attīstības plāns ir daļa no izglītības attīstības stratēģijas, kuras galvenais mērķis ir paaugstināt izglītības kvalitāti pilsētā, nosakot katras skolas attīstības virzienus.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Otto fon Langerwald attēls

Un vispār kāpēc tādā steigā, pusnoslēpumā un manipulējot ar informācijas pasniegšanu tiek virzīta neskaidra ideja par it kā izglītības, citēju, sakārtošanu?! Man nepatīk negodīgums.
Lietotāja Rūdolfs  attēls

Visi spēki šobrīd būtu jāvelta rūpniecības un zinātnes attīstībai, kas veicinās aizbraukušo Latvijas iedzīvotāju atgriešanos un ekonomikas attīstību. Skolu reorganizācija ir mazsvarīga, un nekādā sakarā neveicinās valsts attīstību. Ja netiek risināti būtiski jautājumi, bet visa uzmanība tiek vērsta otršķirīgām lietām, tad rodas šaubas par valdības darbspēju. Šis ir acīmredzams fakts, kuru nevar noslēpt. It īpaši to nenoslēps no tiem, kas škiras no savām ģimenēm un ir spiesti strādāt ārzemēs.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti