Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 26 °C Viegls vējš, 3.4 m/s no DA
Svētdiena, 2019. gada 21. JūlijsVārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Pārlielupē top tehnoloģiju centrs

www.jelgavasvestnesis.lv
Pārbūvējot vēsturisko Valdekas pils ratnīcas ēku, kas atrodas starp Valdekas pili un jaunuzbūvēto Pārtikas tehnoloģijas fakultātes ēku, top Viedo tehnoloģiju un zināšanu pārneses centrs – šī būs Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) centrālā laboratorija, kuru pētījumu veikšanai izmantos biozinātņu un inženierzinātņu pētnieki, kā arī citi sadarbības partneri.

LLU informē, ka darbi pie vēsturiskās ēkas Rīgas ielā 22 atjaunošanas sākās jūnijā – topošais centrs būs viens no LLU zinātniskās infrastruktūras objektiem Pārlielupes zinātņu kompleksā, kura izveide ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu notiek projekta «LLU un tās pārraudzībā esošo zinātnisko institūciju pētniecības, attīstības infrastruktūras un institucionālās kapacitātes stiprināšana» gaitā.

Uz pārbūvēto ēku tiks pārvietots arī LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centrs, kas šobrīd atrodas Jelgavas pilī un veicina universitātes zinātnieku sadarbību ar uzņēmējiem, atbalsta inovāciju ieviešanu ražošanā un īsteno citas ar zinātniskās pētniecības komercializāciju saistītas aktivitātes. Jaunajās telpās atradīsies arī neliela konferenču un semināru zāle un vieta uzņēmēju konsultācijām.

Jāpiebilst, ka līdz šim vēsturiskajā Valdekas pils ratnīcas ēkā atradās universitātes kokapstrādes darbnīca, bet tā jau gandrīz desmit gadus netika izmantota.

Ēkas pārbūves darbus veic būvuzņēmums SIA «BūvKORE». Remontdarbiem paredzētais finansējums ir 790 423 eiro, bet jaunā centra iekārtu iegādei – 1,2 miljoni eiro. Plānots, ka objekta pārbūve noslēgsies 2019. gada martā.

LLU norāda, ka jau šobrīd Pārlielupē izveidoti vairāki studiju un zinātņu infrastruktūras objekti – Pārtikas tehnoloģijas un Veterinārmedicīnas fakultātes ar laboratorijām, daļa no Lauksaimniecības fakultātes Augsnes un augu zinātņu institūta, Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedra, LLU Veterinārā klīnika un LLU Biotehnoloģiju zinātniskā laboratorija. Bet projekta «LLU un tās pārraudzībā esošo zinātnisko institūciju pētniecības, attīstības infrastruktūras un institucionālās kapacitātes stiprināšana» gaitā šajā pilsētas daļā norisinās ēku pārbūve, lai izveidotu jau Viedo tehnoloģiju un zināšanu pārneses centru Rīgas ielā 22, kur jau notiek darbi, un Augu aizsardzības zinātnisko institūtu un Tehniskās fakultātes Alternatīvo degvielu zinātnisko laboratoriju – šie abi centri atradīsies P.Lejiņa ielā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti