Meklēšanas forma

Lietus 7 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 25. MartsVārda dienu svin: Māra, Mārīte, Marita

Paldies, jums, skolotāji!

Kristīne Langenfelde
Šodien Pasaules skolotāju dienā Jelgavas kultūras namā jau tradicionāli pasniegtas Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes balvas «Zelta grauds» un ar pilsētas domes Pateicības rakstu apbalvoti 37 pilsētas pedagogi.

«Nav lielākas vērtības par bērnu un par laiku. Mums ir uzticēts gan bērns, gan dots laiks. Mīļie kolēģi, lai mums izdodas veidot gudru, empātisku, domājošu un atbildīgu jauno cilvēku,» Skolotāju dienas pasākumā novēlēja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

«Jūsu darbs ir ārkārtīgi nozīmīgs, un jūs to darāt fantastiski! Tā ir milzīga pašatdeve, ko jūs ieguldāt savā darbā dienu no dienas. Paldies jums par to,» sveicot pilsētas pedagogus, uzsvēra Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš: «Vēl tikai nedaudz vairāk nekā mēnesis, un Latvija ieies 101. gadā. Tas mums uzliek arī atbildīgu pienākumu – kā mēs veidosim nākamo valsts simtgadi, tās paaudzi. Skolotāju diena ir tas brīdis, kad mēs esam izvērtējuši pagājušā mācību gada plusus un apzinājuši arī vēl nepaveikto. Lai šie plusi ir kā vaduguns nākamajiem darbiem.»

Skolotāju dienas pasākumā ar Jelgavas pilsētas domes Pateicības rakstu tika sveikti pedagogi par mūža ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un par augstu pedagoģisko meistarību un ieguldījumu bērnu un jauniešu izglītošanā.

Tam sekoja izglītības kvalitātes balvas «Zelta grauds» pasniegšana, kas Jelgavā notiek jau piekto gadu. Un visus šos gadus vispārējās izglītības iestāžu konkursa mērķis ir bijis nemainīgs – motivēt skolas kvalitatīvai darbībai, konkurētspējas veicināšanai un izcilības sasniegšanai pilsētas, Zemgales reģiona un valsts mērogā. Konkursā skolas tiek vērtētas mācību gada gaitā, aicinot darīt vairāk nekā to nosaka valsts definētie uzdevumi skolai. Lai arī konkursa kritēriji ir visaptveroši – mācību sasniegumi, skolas vide, sadarbība, vecāku viedokļi –, katru gadu tomēr kāds no kritērijiem tiek mainīts, lai mērķtiecīgi mācību gada laikā skolas šai jomai pievērstu lielāku uzmanību, piemēram, iepriekšējos gados tā ir bijusi pilsoniskā audzināšana, mākslinieciskā darbība, zaļā domāšana, sadarbība ar citām institūcijām, audzināšanas darbs. Savukārt pagājušajā mācību gadā skolas tika aicinātas īpaši pievērst uzmanību kompetencēs balstītas izglītības ieviešanai skolā. Lai arī valstī šis process vēl par gadu ir atlikts, mūsu skolas tam aktīvi gatavojās jau pagājušajā mācību gadā.

«Zelta grauds» tiek pasniegts trīs grupās. Šogad sākumskolas grupā (no 1. līdz 6. klase) «Zelta graudu 2018» saņēma Jelgavas 4. sākumskola, pamatizglītības 2. posmā (7. līdz 9. klase) – Jelgavas Valsts ģimnāzija, bet vidējās izglītības posmā (10. līdz 12. klase) – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija. Skolas balvā saņēma 5000 eiro. Savukārt Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes veicināšanas balva un 500 eiro pasniegti Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai par ieguldīto darbu, izstrādājot tehniskās jaunrades programmu «IT/Inženierzinātnes» 1.–8. klašu skolēniem.

Ar Jelgavas pilsētas domes Pateicības rakstu apbalvotie pedagogi

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Arī interesanti - 3 attēls

!!! Jaunu skolu Spīdolas Valsts ģimnāzijai !!!
Lietotāja Arī interesanti - 2 attēls

Šogad tika mainīti ZG iegūšanas nosacījumi, kas "īpaši pievērsa uzmanību kompetencēs balstītas izglītības ieviešanai skolā". Kompetenču pilotskolas tika nostādītas līmeni augstāk par pārējām skolām, bet SVĢ atkal vidusskolu grupā izcīnīja Zelta graudu, kaut arī nav pilotskola. Tas arī apliecina SVĢ augsto līmeni un kauns ka šāda skola joprojām jāmitinās bijušajā kompartijas ēkā, kas nav piemērota skolas vajadzībām un kavē skolas vēl straujāku attīstību un mācību kvalitātes uzlabošanos.
Lietotāja Arī interesanti -1 attēls

Spīdolas Valsts ģimnāzija (SVĢ) ieguvusi visus 5 Zelta graudus vidusskolu grupā, bet joprojām turpina mitināties skolai nepiemērotās telpās šaurībā un saspiestībā. Biedri Rāviņ, vai tiešām SCĢ nav pelnījusi labākas telpas? Valsts ģimnāzijai rit kapitāla rekonstrukcija, Tehnoloģiju skolā ieguldīti lieli līdzekļi un tiek stutēta, vienam no bērnudārziem arī rit kapitālais remonts un taisās celt jaunu, modernu bērnudārzu! Vai tiešām Jelgava un SVĢ nav pelnījusi jaunu un modernu skolu?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti